Yükleniyor...

Ethereum ve Bitcoin Düşüşte! 16 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre yüzde 3,2'lik düşüşle 1 trilyon dolara geriledi.

Ethereum ve Bitcoin Dususte 16 Eylul 2022 Piyasa Analizi 1

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre yüzde 3,2’lik düşüşle 1 trilyon dolara geriledi. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin ve Ethereum hangi seviyede? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte 2,8 düştü. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, düşüşle beraber 20 bin seviyesinin altına geriledi. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi. Bu düşüş Bitcoin’in son yaptığı rallide yükseldiği seviyeleri kaybetmesine neden oldu. Bitcoin böylece yeniden 19 bin dolara geriledi.

btc 4 saatlik 11
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin‘in 20 bin dolara yeniden tutunması oldukça önemli. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 20 bin dolar bandına tutunmak olacaktır. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 19 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum Merge’ünü başarıyla tamamladı. 15 Eylül, Türkiye saati ile 9.43’te gerçekleşen Mainnet ağ geçişi sorunsuz bir şekilde atlatıldı. Piyasa bunun ilerleyen günlerde Ethereum fiyatına olumlu yansımasını beklerken Ethereum düşüş kaydetti. Bu bağlamda Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 10’luk düşüş yaşadığını görüyoruz.

eth 4 saatlik 9
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef tekrardan 1.500 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.400 dolar bandı olabilir. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.470 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Kripto para piyasasının en popüler 8. coini olan Cardano da piyasaya hacim girişinden etkilenerek yükseliş gösterdi. Vasil Hard Fork’u beklenen Cardano, birden fazla kez bu güncellemesini ertelemiş olsa da Cardano kurucusu Charles Hoskinson‘un açıklamalarının ardından kullanıcılar bekleyişlerine devam ediyor.

ada 4 saatlik 4
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano son 24 saatte 2,4 düşüş kaydetti. Cardano’daki kritik bölgeler 0.48 dolar direnci ile 0.43 desteği diyebiliriz. Cardano yazı yazıldığı an itibariyle 0.46 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner