Yükleniyor...

Cardano, Gürcü Şarabı için Sistem Geliştirecek

Cardano, Gürcü şarabının kalitesini kontrol etmek için izlenebilirlik sistemi geliştirecek.

Cardano Gurcu Sarabi icin Sistem Gelistirecek

Cardano, Gürcü şarabının kalitesini kontrol etmek için izlenebilirlik sistemi geliştirecek.

Gürcistan hükümeti, teknolojiden uzak kalmayarak Blockchain ağlarıyla yapılan iş birliği sayısını artırıyor. Geçtiğimiz yıl şarap NFT’leri için Blockchain şirketi WiV Technology ile iş birliği kuran Gürcistan, yeni adımını Cardano ile birlikte atıyor.

Cardano, Gürcü Şarabının Kalite Kontrolünü Üstlenecek

Cardano Vakfı, Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı ile bir ortaklık kurdu. Bolnisi Şarap Üreticileri Derneği ve Scantrust‘un da içinde olduğu iş birliğiyle, Gürcü şarabının kalitesini ve doğallığını korumak için Cardano Blockchain ağında sistem geliştirilecek.

Cardano Vakfı’nın öncülük ettiği ortaklık ile üreticiler için uygun maliyetli ve müşteri katılımını artıran, ortak, ölçeklenebilir bir platform geliştirilecek. Ayrıca, bireysel şarap imalathanelerine destek sağlanacak.

cardano

İlk adım için Bolnisi bölgesinde hem yerel hem de ihracat pazarlarına hizmet verecek bir pilot program oluşturulacak. Pilot programının başlangıcı, 2022 yılının sonbaharında hasat edilen ve 2023’ün ilkbaharında şişelenen 100 bin şişe şarap ile yapılacak.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard iş birliğiyle ilgili şunları söyledi:

“Cardano Vakfı olarak olumlu etki için güvenli, şeffaf ve hesap verebilir çözümler geliştirmeye odaklandık. Bolnisi Şarap Üreticileri Derneği, Scantrust ve Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı arasındaki bu işbirliği, Blockchain’in gerçek dünyadaki bir sorunu çözmek için kullanıldığı mükemmel bir örnek. Cardano Blockchain ağının geleneksel işletmeleri nasıl geliştirebileceğini göstermek için önümüzdeki yıllarda Gürcü şarap endüstrisi ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner