Yükleniyor...

Celsius, yüklü miktarda ETH ve BTC’yi elinden çıkarıyor

Alacaklılarına 3 milyar dolar ödeme yapacağını bildiren Celsius, elinde bulunan 1 milyar dolarlık ETH'yi ve 1,5 milyar dolarlık BTC'yi hareket ettirdi.

celsius btc eth

Alacaklılarına 3 milyar dolar ödeme yapacağını bildiren Celsius, elinde bulunan 1 milyar dolarlık ETH’yi ve 1,5 milyar dolarlık BTC’yi hareket ettirdi.

Kripto para piyasası Celsius’un iflas süreci nedeniyle çalkantılı bir döneme girmişti. 2022 yılında iflas bildiriminde bulunan Celsius, 18 aylık sürecin ardından iflastan kurtulmuştu. Şirket, iflas süreci kapsamında alacaklılarına 3 milyar dolarlık ödeme yapacağını bildirdi.

Celsius’un 3 milyar dolarlık ödeme yapacağını bildirmesiyle şirketin kripto cüzdanlarındaki hareketlilik tedirginlik yarattı. Celsius elinde bulunan 443.961 Ether’i (ETH) ve 35.049 Bitcoin’i (BTC) hareket ettirdi. Bu varlıkların yaklaşık değeri haber yazım itibarıyla 2,5 milyar dolar seviyesinde.

Celsius hareketliliği kripto piyasasına damga vurdu

Celsius, geçtiğimiz gün yaptığı basın duyurusuyla iflas sürecinden çıktığını açıkladı. Şirket, iflası tamamlamasıyla birlikte madencilik girişimlerine başlayacağını ve alacaklılarına 3 milyar dolar ödeyeceğini bildirdi.

11 Mayıs 2022 tarihinde Terra’nın çöküşüyle iflas sürecine giren Celsius, 18 ay sonra tekrar kripto sektörüne geri dönmenin heyecanını paylaştı. Şirket, tüm zorlukların ve tüm uğraşların ardından gerekli yükümlülükleri de yerine getirerek aktif hizmetlerine başlayacağını açıkladı. Şirketin 3 milyar dolarlık ödeme yükümlülüğünü nasıl gerçekleştireceği ise merak konusu haline geldi.

Celsius’un 3 milyar dolarlık ödeme yükümlülüğü gündemde yer edinirken, şirketin kripto cüzdanlarındaki hareketlilik dikkat çekti. Whale Alert, Celsius’a ait bir cüzdanın 1 milyar dolara yakın değere sahip 443.961 ETH’yi bilinmeyen bir cüzdana transfer ettiğini bildirdi.

Celsius’un büyük transferi piyasada tedirginlik yarattı. Spot On Chain, Celsius’un son iki gün içerisinde 156,5 milyon dolara tekabül eden 67.500 ETH’yi Coinbase Prime’a aktardığını açıkladı. Zincir üstü araştırma kuruluşu, Celsius’un merkezi borsalara şimdiye dek 847.626 ETH (1,9 milyar dolar) transfer ettiğini bildirdi.

Kripto şirketi Celsius, ETH transferlerinin haricinde yüklü miktarda BTC transferlerine de imza attı. Celsius’un 35.049 BTC’yi (1,5 milyar dolar) PayPal ve Coinbase Prime bağlantılı cüzdanlara gönderdiği belirtildi.

Şirketin elinde bulunan varlıkları kripto borsalarına transfer etmesi, 3 milyar dolarlık ödeme yükümlülüğüyle bağdaştırıldı. Kripto sektörünün uzman isimleri, Celsius’un bir süre daha ETH ve BTC satışı yapacağını iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner