Yükleniyor...

Central Bank of Cyprus: Bitcoin İllegal Değil!

Cyrpus Mail'in raporuna göre, Central Bank of Cyrpus'taki anonim kaynaklar, "Bitcoin'in illegal olmadığını" söylediler.

Cyrpus Mail’in raporuna göre, Central Bank of Cyrpus’taki anonim kaynaklar, “Bitcoin’in illegal olmadığını” söylediler.

Bitcoin, kontrol edilemediğinden ve düzenlemeler yapılamadığından, bankalar tarafından “grey area” olarak tanımlanmış bir dijital para olmuştu. Yani bankalar Bitcoin’i ne bir para birimi, ne de bir finansal enstrüman olarak görüyorlardı.

Bankanın son açıklamaları, Bitcoin kullanıcılarını korkutmuş ve kullanıcılar bankaların Bitcoin’e karşı olduklarını düşündüklerinden telaşa kapılmışlardı.

Kıbrıslıların daha öncelerde yaşadığı sorunlar nedeniyle, insanlar Bitcoin’i bir hırsızlık olarak görüyordu. Son olarak Mt.Gox’un yaşadığı sıkıntılar nedeniyle de çoğu kişi banka mevduatlarının ve hesaplarının güvence altında olmadığını düşünmeye başladı ve Bitcoin’den uzaklaşmaya başladılar.

Fakat Bitcoin hakkında olumlu düşünenlerin sayısı küçümsenecek derecede değil. Bitcoin’in ekonomik bağımsızlık ve alışverişlerde hız kazandıracağını gören ve kullanmaya başlayan çoğu kullanıcı, Kıbrıs bankasının bu açıklamasından sonra, Bitcoin’e daha da umutla bağlandılar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner