Yükleniyor...

BTC-e, Para Çekme Sırasında Ödenen İşlem Ücretlerini Düşürdü

Bulgaristan bazlı exchange sitesi BTC-e, hesaplarından para çeken kullanıcıların kullandıkları üçüncü parti uygulamalarından üçü için işlem ücretlerini düşürdü.

Bulgaristan bazlı exchange sitesi BTC-e, hesaplarından para çeken kullanıcıların kullandıkları üçüncü parti uygulamalarından üçü için işlem ücretlerini düşürdü. BTC-e’nin Twitter hesabında yayınladığı bilgiye göre, Dolar ve Euro para çekimlerindeki işlem ücretleri 1%’lik oranın da aşağısına çekildi.

Bu değişiklik, BTC-e’deki para çekimlerindeki komisyonu, Dolar ile para yatırmada uygulanan 0%’lık komisyon oranına daha da yaklaştırdı. Bildiğimiz üzere BTC-e, alım-satımlardaki her işlemde 0.2% ile 0.5% arasında değişen işlem ücretleri talep ediyor.

 

BTC-e’nin yeni fiyat modellemesi, Mt.Gox’un iflas haberi ile çakıştığından pek duyulmadı. Fakat BTC-e temsilcileri, bu atılımı “kullanıcıları mutlu etmek” adına gerçekleştirdiklerini de belirtti.

Değişiklikler

BTC-e, kullanıcılarının hesaplarındaki parayı Dolar cinsinden çekimlerinde Payeer ve OKPAY servislerini kullanmaları dahilinde, talep ettiği komisyon oranını 1%’e düşürüyor.

 

BTC-e, çeşitli fiyat değişikliklerini denediğinden, bir önceki gün Dolar çekimlerinde 1% komisyon talep edeceklerini belirtirken, daha sonra bu oranın 2% olduğunu belirtmişti.

 

DDoS Saldırıları

BTC-e, 11 Şubat tarihinde başlayan ve hâlâ bazı sitelere gerçekleşmekte olan “DDoS Saldırılarına” maruz kaldıktan sonra teknik gecikmeler yaşamıştı. Mt.Gox’un kullanıcılara açık sözlü olmamasından ders aldığını düşündüğümüz BTC-e, 27 Şubat tarihinde saldırılara tekrar maruz kaldığını Twitter hesabından belirtmişti.

 

BTC-e halen daha teknik problemleri hakkında açıklama yapmış değil, fakat Reddit’te kullanıcılar servis hataları hakkındaki problemlerini açıklamaya devam ediyorlar.

Mt.Gox’un yaşadığı problemlerden sonra, insanların Bitcoin exchange sitelerine olan güvenleri de büyük derecede azaldı. Çoğu yatırımcı, bu konuda kullanıcıların dikkatli davranmalarını söylerken (Son olarak yayınladığımız Roger Ver videosuna göz atabilirsiniz.), Bitcoin exchange sitelerinde de büyük miktarda paraların alım-satımının olduğunu söylüyorlar.

Her zaman belirttiğimiz gibi, exchangelerde verilen servis kalitesinin artması, volatilitenin azalması ve Bitcoin’in bir para birimi olarak lanse edilebilmesi için, Bitcoin Bilinci nin oluşması şart. Sitemizde gezinerek ve haberlerimize göz atarak, Bitcoin hakkındaki tüm gerekli bilgileri öğrenebilir ve Bitcoin bilincinizi geliştirebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner