Yükleniyor...

Android’e Bitcoin Cüzdanı KnCMiner’dan Geldi

Mining donanımcısı KnCMiner, Android telefonlar için Bitcoin cüzdanını çıkardı.

Mining donanımcısı KnCMiner, Android telefonlar için Bitcoin cüzdanını çıkardı. KnCWallet, ilk 96.000 indirme için harcanabilecek küçük para ödülleri sunuyor.

iOS ve Windows Phone platformlarında şu anda Bitcoin cüzdanı olmadığını da belirtmemiz gerekir. Hatırlarsanız Apple, iOS App Store’daki Bitcoin cüzdanlarını kaldırmış, fakat CoinPunk iOS tarayıcısı “Safari” üzerinden çalışan bir web-cüzdan geliştirmişti.  KnCWallet, ilk 1.000 indirmeye 5 Dolarlık bir hediye, diğer 95.000 indirme içinse 1 Dolarlık hediye veriyor.

İçerik geliştirme konusunda -Başlangıç için Bitcoin- Chicago Sun-Times ile ortaklık kuran KnCWallet, böylece çok geniş bir kitleye de hitap edebilecek.

KnCWallet kurucu ortağı Sam Cole, bu ortaklığı şu şekilde değerlendiriyor:

“KnC, bu teknolojiyle ilgili bilgileri halkla paylaşmak istiyor. Çoğu kişi Bitcoin’i anlamakta güçlük çekiyor veya KnCWallet’tan yaşamlarında nasıl faydalanabileceklerini bilmiyorlar. Biz bu algıyı değiştirmeye çalışıyoruz.”

İçerik geliştiricisi olarak Chicago Sun-Times ile yapılan ortaklık, KnCWallet için de oldukça başarılı bir gelişme. Çünkü mevcut haber ajansı olarak büyük bir kitleye sahip olan Chicago Sun-Times okuyucuları da, Bitcoin rehberinin KnCWallet’ta bulunduğunu gördüklerinde ve cüzdanın faydalarını okuduklarında, KnCWallet uygulamasını indirmek için hücum edecekler.

Şu anda 500’ün altında bir indirme geçmişi olan KnCWallet ile kullanıcılar, telefonlarındaki kişi listelerini kullanarak veya QR scan kodlarını okutarak Bitcoin alıp gönderebiliyorlar.  Uygulama için puan kullanıcılar tarafından 3.7 olarak belirlenmiş ve yorumlarda bir çok teknik problemden söz edilmiş. –KnCWallet uygulamasına ait bir görüntü

Tüm bu negatif yorumlara rağmen, KnCWallet sayesinde Android kullanıcıları, istedikleri yerden ve istedikleri zaman Bitcoin alıp gönderebilecekler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner