Yükleniyor...

Apple, BlockChain Uygulamasını da App Store’dan Kaldırdı

Bir süredir Apple Store'da tek başına kalan BlockChain Bitcoin cüzdanı da, App Store'dan kaldırıldı.

Bir süredir Apple Store’da tek başına kalan BlockChain Bitcoin cüzdanı da, App Store’dan kaldırıldı. Apple, Bitcoin’e karşı olduğunu daha önceki sürelerde de cüzdan uygulamalarını App Store’dan kaldırarak göstermişti. Son olarak, kalan tek Bitcoin cüzdanı BlockChain’i de, uygulamadaki ‘çözülmemiş sorun’ sebebiyle App Store’dan kaldırdı.

bitcoin-iphone-sendİki yıldır App Store’da bulunan ve insanlar tarafından şikayet gelmeksizin kullanılmaya devam eden BlockChain cüzdanının App Store’dan kaldırılması, artık iOS kullanıcılarının “direkt” olarak Bitcoin kullanamaması anlamına geliyor.

BlockChain şu ana kadar 120.000 kişi tarafından indirildi ve şu ana kadar uygulama ile ilgili hiçbir şikayet görülmedi. BlockChain, bu yasaklamaların, Apple’ın iOS’ta kendi Bitcoin cüzdanını tekelleştirmek istediğini ve bu yüzden tüm Bitcoin cüzdanlarını App Store’dan uzaklaştırmaya çalıştığını söyledi.

Fakat, iOS’ta Bitcoin cüzdanı oluşturmak isteyenler için bir çözüm daha var. Her ne kadar uygulamalardaki kadar iyi deneyim yaşamıyor olsanız da, son olarak geliştirilen HTML5 tabanlı Bitcoin cüzdanlarını, iOS kullanıcıları Safari tarayıcısı ile kullanabiliyorlar. HTML5 Wallet, HTML5 Bitcoin Wallet ve Coinpunk gibi tarayıcıda çalışabilen Bitcoin cüzdanları, cüzdan uygulaması yokluuğunda kesinlikle işinizi görecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner