Yükleniyor...

Çevrimiçi Perakende Devi Newegg, Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Çevrimiçi bilgisayar donanımı ve yazılımı perakendecisi Newegg, sosyal medya ve internet sitesi üzerinden duyurduğu üzere, artık Bitcoin ödemesi kabul ediyor.

Çevrimiçi bilgisayar donanımı ve yazılımı perakendecisi Newegg, sosyal medya ve internet sitesi üzerinden duyurduğu üzere, artık Bitcoin ödemesi kabul ediyor. Newegg, Bitcoin ile ödeme alabilmek için BitPay şirketiyle anlaşmış.

Şirketin pazarlama müdürü Soren Mills, Bitcoin ile Newegg’in tamamiyle uyumlu olduğunu belirtirken şunları söylüyor:

“Newegg müşterilerinin bazıları, daha önce Bitcoin madenciliği yapan ve kriptoparayı savunan müşterilerimizdi. Ödeme sistemlerinde Bitcoin adaptasyonu, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına bir yoldu.”

Facebook ve Twitter üzerinden sürekli Bitcoin ile ilgili sorular aldıklarını söyleyen Mills, Bitcoin ödeme entegrasyonunun kesintisiz olarak işlemesi için bir kaç ay harcadıklarını belirtti. Daha öncelerde TigerDirect’in de Bitcoin ile ödeme aldığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Newegg’in direkt olarak rakibi olan şirket, Bitcoin ile satışların ilk ayında iyi bir ivme yakalamış ve daha sonra bu satışlar yatay bir seyir kazanmıştı.

Newegg, müşterilerinin Bitcoin ile satın almalarda izlemeleri gereken yolu öğretmek amacıyla, Bitcoin için bir sayfa ayırmış.

newegg-Bitcoin-620x350

Overstock.com, Newegg, Shopify ve DISH’in Bitcoin ile ödeme kabul etmesiyle birlikte, başlarda sorulan “Bitcoin ile ne alacağım?” sorusuna da cevaplar artmakta. Bu konuda Bitcoin toplulukları, şirketlere yaptıkları talepler ile istediklerini alıyor gibi gözüküyor.

Newegg pazarlama müdürü Mills, daha önce de Bitcoin madencileri için ürün sunduklarını, fakat Bitcoin ödemesi kabul ederek müşterilerine daha fazla yardım edebileceklerini belirtiyor.

Kaynak, coindesk

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner