Yükleniyor...

CFTC Eski Başkanı, Coinbase Gerginliği Hakkında Konuştu

CFTC eski başkanı Chris Giancarlo, SEC ve Coinbase arasındaki gerginlik hakkında konuştu

cftc eski baskani coinbase gerginligi hakkinda konustu 1

CFTC eski başkanı Chris Giancarlo, SEC ve Coinbase arasındaki gerginlik hakkında konuştu. Giancarlo, yeni bir teknoloji için 90 yıllık kuralların uygulanmaması gerektiğine dikkat çekti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı Chris Giancarlo, CoinDesk TV’nin “First Mover” programına konuk oldu. Giancarlo, tartışma yaratan SEC – Coinbase olayı hakkında görüşlerini paylaştı. 

Kripto varlıklar hakkındaki olumlu görüşleri nedeniyle Crypto Dad (Kripto Baba) olarak anılan eski başkan, dijital varlıklar için daha net kurallara ihtiyaç olduğunu söyledi. Mevcut kuralların çağdışı ve eşit olmayan bir şekilde uygulanmış olduğunu söyleyen Giancarlo şu ifadeleri kullandı:

“Düzenleyici kurumların başkanları, kural setlerini uygulama konusunda adil bir takdir yetkisine sahiptir. Bu yeni yenilik için 90 yıllık yasaları uygulamamamız önemli…”

Daha önce aktardığımız üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önde gelen kripto varlık alım satım platformu olan Coinbase’i tasarruf hesabı benzeri bir ürün sunması durumunda dava edeceğini söyleyerek tehdit etmişti.

Giancarlo ekledi:

“Sonuçta, yargı yetkisini belirlemek ve güvenlik yasalarını bu varlık sınıflarına uygulamak zorunda kalacak olan mahkemeler olacak ve Kongre’nin devreye girmesi konusunda iyimserim.. Kongre, son birkaç ayda kriptoyu gerçekten tanıdı […] ve bu teknolojiye, onun gücüne ve potansiyeline uyandı.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x