Yükleniyor...

CFTC Komisyon Üyesi, Kripto Borsalarına Değindi

CFTC komisyon üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto borsalarının kendi kendine hareket etmesinin yanlış olduğunu savundu.

CFTC üyesi

CFTC komisyon üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto borsalarının kendi kendine hareket etmesinin yanlış olduğunu savundu.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto endüstrisinde daha fazla denetime sahip olmak istiyor. Düzenleyici kurum, SEC ile birlikte son zamanlarda kripto para birimlerine odaklanmış durumda. Özellikle kripto para borsaları, düzenleyicilerin radarına girdi. CFTC komisyon üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto borsalarının listeleme yaptıkları kripto para birimlerini kendi kendilerine onaylamalarının yanlış olduğunu savundu.

CFTC Komisyon Üyesi, Kripto Borsalarının Onay Sürecine Takıldı

CFTC komisyon üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto borsalarının kripto para birimi listelemelerinde herhangi bir onay almadıklarını dile getirdi. Romero, borsaların kendi kendine onaylayarak listeleme yapmalarını yanlış buldu.

Borsalara çağrıda bulunan Romero, kripto borsalarının listeleme yapacakları ürünleri kendi kendilerine onaylamamasını ve düzenleyiciden geçirmesini talep ediyor.

Mevcut sürecin uygun gözetimi sağlamak için yeterli olmadığını savunan Romero, ayrıca şunları söyledi;

“Kongreyi, CFTC gözetimini sınırlayan mevcut süreç kapsamında, yeni düzenlenen kripto borsalarının ürünleri listeleme için kendi kendine onaylamasına izin vermekten kaçınmaya çağırıyorum.”

Ayrıca Romero, düzenleyici tahkime karşı korkuluklar oluşturmanın kritik bir önemi olduğunu belirtti. Kendi kendine onay verme ve listeleme olayının yasaklanması gerektiğini savundu. Romero‘ya göre, borsalar bir listeleme yaparken düzenleyici kurumlar ile birlikte hareket etmeli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner