Yükleniyor...

CoinDesk, Potansiyel Bir Satışı Değerlendiriyor

Kripto medya kuruluşu CoinDesk'in, ana şirketi Digital Currency Group (DCG) bilançosunu güçlendirmeye çalıştığı için potansiyel bir satışı değerlendirdiği bildiriliyor.

CoinDesk Potansiyel Bir Satisi Degerlendiriyor

Kripto medya kuruluşu CoinDesk’in, ana şirketi Digital Currency Group (DCG) bilançosunu güçlendirmeye çalıştığı için potansiyel bir satışı değerlendirdiği bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DCG’nin son birkaç ay içinde medya şirketini satın almak için 200 milyon doları aşan birden fazla teklif aldığı iddia ediliyor; bu da DCG’nin 2016 yılında şirketi sadece 500.000 dolara satın aldığı düşünüldüğünde yatırımlarından olağanüstü bir getiri sağlayacak.

CoinDesk, DCG’nin Sermayesini Güçlendirebilir

Wall Street Journal’a göre CoinDesk, finansal danışmanlık firması Lazard’dan yatırım bankacılarının yardımını istedi. Bu bankacılar firmanın tam veya kısmi satış dahil seçenekleri değerlendirmesine yardımcı oluyor.

Barry Silbert‘in DCG’si son zamanlarda ciddi bir mali sıkıntı içinde görünüyor ve 17 Ocak’ta hissedarlarına bilançosunu güçlendirmek ve likiditeyi korumak amacıyla temettü ödemelerini durduracağını açıkladı.

genesis 2

18 Ocak’ta Bloomberg, bir başka DCG iştiraki olan kripto kredi firması Genesis Global‘in, alacaklılara 3 milyar doların üzerinde borcu olduğunu ortaya çıkardıktan sonra iflas başvurusunda bulunmayı planladığını bildirdi.

CoinDesk ve Genesis, DCG’nin girişim sermayesi portföyündeki 200 kadar kripto ile ilgili işletme arasında yer alıyor. DCG’nin sahip olduğu diğer şirketler arasında varlık yönetimi firması Grayscale Investments, kripto borsası Luno ve danışmanlık firması Foundry bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x