Yükleniyor...

Binance, Yasadışı Fon Soruşturmasında Yetkililere Yardım Etti

Kripto borsası Binance, ABD tarafından yürütülen Bitzlato soruşturmasında yetkililere gerekli tüm yardımları sağladığını açıkladı.

Binance Yasadisi Fon Sorusturmasinda Yetkililere Yardim Etti

Kripto borsası Binance, ABD tarafından yürütülen Bitzlato soruşturmasında yetkililere gerekli tüm yardımları sağladığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Adalet Bakanlığı, dün akşam saatlerinde basın duyurusunda bulundu. Savcılar ve FBI yetkililerinden oluşan ekip, kripto para sektörüne yönelik hamlelerinden bahsetti. ABD, Bitzlato isimli kripto para borsasının Rus kurucusunu tutukladı. Kurucu ve borsa, 700 milyon dolarlık kripto programı yürütmekle suçlandı. ABD‘ye göre bu gelir, yasadışı kumar ve uyuşturucudan elde edildi. Son olarak Binance, Bitzlato soruşturmasında yetkililere yardım ettiğini açıkladı.

Binance, Bitzlato Soruşturmasında Yetkililer ile Çalıştı

Dün akşam saatlerinde ABD Adalet Bakanlığı tarafından basına bildirilen Bitzlato olayı, gündemde yoğun yer edindi. Rus kripto borsasına el koyan ve kurucusunu tutuklayan ABD, piyasaların düşüş yaşamasına da yol açtı.

Bir Binance sözcüsü, ABD tarafından yürütülen Bitzlato soruşturmasına yardım ettiklerini açıkladı. Bu yardım hakkında konuşan sözcü, “Binance’ın dünya çapındaki yasa uygulama ortaklarıyla işbirliği içinde çalışma taahhüdünün bir örneğidir.” dedi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, küresel çapta yasalara ve düzenlemelere uygun hareket etmesiyle ön plana çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x