Yükleniyor...

Chainalysis, BitMEX’i “Riskli Borsalar” Listesinden Çıkardı

Popüler kripto para borsası BitMEX, Chainalysis tarafından "Yüksek Riskli Borsa" kategorisinden çıkartıldı.

bitmex

Popüler kripto para borsası BitMEX, Chainalysis tarafından “Yüksek Riskli Borsa” kategorisinden çıkartıldı.

Chainalysis, BitMEX’i “yüksek riskli” kripto para borsaları listesine eklemesinden 10 ay sonra, şirketi listeden çıkarma kararı aldı. Analitik şirketi, son zamanlarda AML uyumluluğunu iyileştirmeye çalışan türev borsalarının dahili bir incelemesini gerçekleştirdi.

BitMEX, geçen yıl Arthur Hayes, Benjamin Delo ve Samuel Reed de dahil olmak üzere, uygun bir lisans sahibi olmadan bir türev borsası işletme suçlamalarıyla ABD hükümeti tarafından suçlandı.

Tüm bu karmaşaların ardından Chainalysis, ticaret alanıyla ilgili potansiyel riskleri belirledi ve yatırımcıları işlem yapma konusunda dikkatli olmaya çağırdı.

Şirket bununla da yetinmedi ve BitMEX’i “Yüksek Riskli Borsa” listesine dahil etti. Ancak bu durum artık tersine döndü.

BitMEX, geçtiğimiz birkaç içerisinde gerçekten de kullanıcı korumasını ve AML uyumluluğunu geliştirmek için dikkate değer adımlar arttı. Trade gözetimini iyileştirmek, ticaret hacmini ve kullanıcıların tamamının doğrulanması bu çalışmalar arasında yer alıyordu.

Borsa ek olarak uyumluluk yeteneklerinde henüz iyileştirmeler yapılmadığını ancak ilerleme kaydettiklerinin altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner