Yükleniyor...

Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) Yeşil Enerji Kullanımının Arttığını Düşünüyor

Tesla CEO'su Elon Musk'ın açıklamasına göre Bitcoin (BTC), yenilenebilir enerji tüketiminde %50'nin üzerine çıkmış olabilir.

elon musk 2

Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamasına göre Bitcoin (BTC), yenilenebilir enerji tüketiminde %50’nin üzerine çıkmış olabilir. Elon Musk, kripto endüstrisinin daha yeşil bir geleceğe yaklaştığına inanıyor. Ancak Tesla, henüz Bitcoin ödemelerini tekrar başlatmış değil.

Musk’a göre Tesla, ödeme olarak kripto paraları düşünebilir ancak buna karar vermeden önce gerekli özeni gösterecek.

Elon Musk, Daha Yeşil Bir Kripto Para Geleceği Tasarlıyor

Musk, Bitcoin’in enerji tüketiminin yenilenebilir enerji kaynaklarına doğru genişlediğini söyledi. Ancak sektörün yeşil enerji kullanım hızının sorgulanabileceğini de belirtti.

Musk’a göre yenilenebilir enerji kaynaklarıyla bu kadar kısa bir sürede enerjiyi arttırmak kolay bir iş değil. Ancak Tesla, sürdürülebilir enerjiyi arttırmayı hedefliyor. Bu nedenle de Bitcoin’in enerji tüketimi konusunda durum tespiti yapmaları gerekiyor.

Tesla CEO’su yeşil enerjiye geçme eğiliminin artışta olduğunu belirtse de bunun %50 oranının üzerinde olup olmadığını görmek için değerlendirme yapacaklarının altını çizdi. Eğer %50’lik oranın üzerine çıkıldıysa, Tesla’nın tekrardan Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayabileceği konuşuluyor.

Tesla Mayıs ayında, fosil yakıtın aşırı kullanımı sebebiyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bıraktığını duyurmuştu. Duyurunun ardından varlığın fiyatı büyük bir düşüş yaşamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner