Yükleniyor...

DeFi Altcoin’i Saldırıya Uğradı, Fiyat %50’den Fazla Düştü

Merkeziyetsiz piyasa yapıcı Popsicle Finance (ICE), "basit" bir hata nedeniyle 20 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı.

defi altcoini saldiriya ugradi fiyat yuzde 50den fazla dustu

Merkeziyetsiz piyasa yapıcı Popsicle Finance (ICE), “basit” bir hata nedeniyle 20 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı. Bu, bu yıl gerçekleşen 20’den fazla DeFi saldırısının sonuncusunu temsil ediyor. Ve bu 20 milyonluk kayıp ile birlikte, bu tür saldırılar ile ortaya çıkan toplam kayıp 310 milyon dolara çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popsicle Finance konu ile ilgili şunları söyledi:

“Fragola’ya yönelik mevcut saldırının farkındayız. Otopsiyi gerçekleştirecek ve yayımlayacağız. Diğer Popsicle Finance sözleşmeleri saldırıya uğramadı. Hâlâ ETH/AXS, ETH/SLP, ETH/LINK veya herhangi bir EURt havuzunda paranız varsa lütfen hemen alın.”

Edinilen bilgilere göre saldırgan flash loan yoluyla 30 milyon dolarlık Tether (USDT) ve 32 milyon Ethereum (ETH) ödünç aldı. Bu, saldırının etkisini en üst düzeye çıkarmak için kullanıldı.

SushiSwap çekirdek geliştiricisi Mudit Gupta’ya göre, “saldırı karmaşıktı ama hata basitti.” Belirli koşullar altında, sözleşmenin herkesin olması gerekenden çok daha eski zamanlardan ödüller almasına izin verdiğini açıkladı. Ayrıca, saldırganın aynı paylar için birden çok kez ödül talep etmesine izin verdi.

Gupta, bunun bu saldırıdan önce yaklaşık bir düzine başka protokolün de saldırıya uğramasına neden olan oldukça yaygın bir hata olduğunu ekledi.

%50’den Fazla Düşüş Yaşadı

Saldırının ardından ICE, %50 düşüş yaşadı. Saldırı öncesi 2.31 dolardan işlem gören ICE, saldırı haberinin ardından 0.931 dolara kadar geriledi. Daha sonra altcoin 1.39 dolara ulaşarak kayda değer bir toparlanma sergiledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x