Yükleniyor...

Chainalysis CEO’su Yıl Sonu Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

Chainalysis CEO'su ve Kraken'in kurucu ortağı Michael Gronager, benimseme genişledikçe ve düzenleyici netlik yavaş yavaş ortaya çıktıkça, Bitcoin'in 2021'in sonunda 100.

chainalysis ceosu yil sonu bitcoin btc fiyat hedefini acikladi

Chainalysis CEO’su ve Kraken’in kurucu ortağı Michael Gronager, benimseme genişledikçe ve düzenleyici netlik yavaş yavaş ortaya çıktıkça, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolar seviyesini geçebileceğine inanıyor.

“Ethereum Diğer Kripto Varlıkları Yukarı Çekiyor”

Gronager, Bitcoin fiyatının ana itici gücünün 5 Ağustos’ta Londra güncellemesinden sonra yükselen Ethereum olduğunu düşünüyor. Büyük güncelleme Ethereum’u ETH2.0’ye bir adım daha yaklaştırdı ve Ethereum fee’lerinin yakılmasına izin verdi. Son verilere göre, şu anda 164.000’den fazla ETH yakıldı.

Chainalysis CEO’su, Ethereum ile birlikte, Bitcoin de dahil olmak üzere diğer kripto varlıklarının da arttığını belirtti. Solana (SOL) birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 145 dolara ulaştı ve ADA 3 dolar seviyesine yükseldi. Cardano’nun yerel token’ı olan ADA, yaklaşan Alonzo güncellemesi ve akıllı sözleşme lansmanı haberleriyle büyüyor.

Ethereum, NFT’lerin artan popülaritesi ve ETH yakımları ile yükseliyor. Ayrıca, Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, yatırımcı odağı büyük ölçüde SOL’den Ethereum’a kayıyor.

El Salvador ve Bitcoin Yasası

Nüfusun yaklaşık %65’i BTC ile ödeme almak istemediğini iddia etse de Michael Gronager, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak benimsemesinin olumlu etkisinden bahsetti.

Gronager bu durumu, sıradan insanların yeniliğe karşı normal direnci olarak nitelendirdi ve Bitcoin’in benimsendiği diğer ülkeleri sıraladı: Vietnam, Hindistan, Ukrayna, Pakistan, vb.

Michael, El Salvador’daki veya herhangi bir diğer küçük ülkedeki insanların USD gibi basit ve alışkın oldukları şeylere tutunma ihtimalinin yüksek olduğunu ve Bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını pek bilmediklerini belirtti. Ama sonunda hükümet bunu benimsediğinde, BTC kullanmanın USD kullanmak kadar basit olduğunu göreceklerini düşünüyor. Bu yüzden o kadar endişelenmiyor.

Hükümetlerin BTC’ye karşı tutumuna gelince Gronager, SEC gibi düzenleyicilerin Bitcoin’in anonimden ziyade şeffaf olduğunu görmeye başladıklarına ve gelecekte daha iyi bir takas aracı ve yatırım platformu olarak kullanmaya başlayacaklarına inanıyor.

“Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 100.000 Doların Üzerine Çıkabilir”

Kraken’in kurucu ortağı olan Chainalysis CEO’su, Kraken CEO’su Jesse Powell ile Bitcoin’in “başka bir boyuta” gideceği konusunda aynı görüşü paylaşıyor.

Yıl sonuna kadar Gronager, Powell ile Bitcoin’in 100.000 doları geçebileceği konusunda hemfikir. Şu anda bir boğa piyasasının içinde olduğumuzu ve Bitcoin, Ethereum ve diğer lider kripto varlıklar gibi, boğa piyasalarının büyük ölçüde ayı piyasaları tarafından desteklendiğini belirtti. Bu ise, boğa piyasalarının daha güçlü bir şekilde yeniden ortaya çıkmasına izin sağlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner