Yükleniyor...

Chainlink, Bitcoin’i (BTC) Geçti! LINK Ne Kadar İleri Gidebilir?

LINK'in galibiyet serisi devam ediyor.

Chainlink Bitcoin

LINK’in galibiyet serisi devam ediyor. Şu anda piyasa değeri açısından en büyük altıncı sırada yer alan token, geçtiğimiz birkaç hafta içinde neredeyse sabit bir artış kaydetti.

Bu meteorik yükselişin ardından, LINK’in işlem hacmi, büyük kripto para birimi borsalarındaki Bitcoin işlem hacmini aştı.

LINK’in İşlem Hacmi Bitcoin’den Daha Fazla

LINK herkesi şaşkınlık içinde bırakmaya devam ediyor. 9 Ağustos’ta, kripto paranın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14,35 dolara fırladı. LINK yalnızca geçen hafta %63 arttı ve yılbaşından bugüne kadar %680’lik bir artış gösterdi. Dün ilk kez LINK’in işlem hacmi, Binance borsasındaki Bitcoin (BTC) işlem hacmini geçti.

Ayrıca LINK, yaklaşık 160 milyon dolarlık hacimle Coinbase Pro’da en çok işlem gören kripto para birimi olurken, BTC’nin hacmi sadece 95 milyon dolardı.

LINK Neden Artıyor?

LINK’in katlanarak büyümesi, her gün hız kazanıyor gibi görünen merkezi olmayan finans (DeFi) çılgınlığıyla bağlantılı. Kripto varlığı, yeni gelişen DeFi piyasasında Chainlink’in kullanımından büyük ölçüde yararlanıyor.

DeFi, blok zinciri teknolojisini kullanarak geleneksel finansın belirli yönlerinde devrim oluşturmayı umuyor. Son haftalarda, yatırımcılar verim çiftçiliği yoluyla güzel getiriler elde etmeye çalışırken, DeFi çok fazla balon oluşturdu.

Beklendiği gibi, DeFi sözleşmelerinde kilitlenen toplam değer artmaya devam etti ve DeFi Pulse’a göre şu anda 4.74 milyar dolar seviyesinde.

LINK Ne Kadar İleri Gidebilir?

Chainlink (LINK), bu yıl şimdiye kadarki en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri. Bazıları bu tür coşkuyu patlamaya mahkum bir balon olarak görse de, diğerleri LINK’in hala büyümek için bolca alanı olduğuna inanıyor. 14 doları gölgede bıraktıktan sonra, bir analist LINK için “bir sonraki mantıksal hedefin” 20 dolar” olduğunu öne sürdü.

Cane Island Alternative Advisors’daki CFA Müdürü Timothy Peterson, LINK’in yıl sonuna kadar 32 dolara çıkma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Ancak Peterson, bu kadar yüksek bir fiyat seviyesinin sürdürülebilir olmayacağına inanıyor.

Genel olarak, LINK’in işlem hacmi açısından BTC’yi geçmesi, yatırımcıların sermayelerini Bitcoin’den, ezici çoğunlukla yükseliş gösteren altcoin’lerine aktardıklarını gösteriyor.

LINK’in 24 saatlik işlem hacmi BTC’yi aşmış olsa da, varlığın küresel ticaret hacminin hala BTC’nin toplam küresel hacminin çok altında olduğu unutulmamalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner