Yükleniyor...

Chainlink, DeFi Pazarını Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıkardı

En büyük DeFi token’ı Chainlink (LINK), kahramanca yükselişinde yavaşlıyor gibi görünmüyor.

chainlink defi pazarini tum zamanlarin en yuksek seviyesine cikardi

En büyük DeFi token’ı Chainlink (LINK), kahramanca yükselişinde yavaşlıyor gibi görünmüyor. DeFi endüstrisinin toplam piyasa değeri şu anda 13,4 milyar dolar seviyesinde.

Chainlink, son 24 saatte etkileyici kazançlarla hala önemli bir noktada duruyor. Bununla beraber diğer DeFi kripto para birimleri Maker ve Compound’un fiyatları da artıyor.

DeFi Token’larının Piyasa Değeri Artıyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) token’larının piyasa değeri artmaya devam etti. DeFi, bugün hiçbir yavaşlama belirtisi olmadan 13 milyar doları geçti. CoinGecko verilerine göre Chainlink (LINK), fiyatı 24 saat içinde yaklaşık % 20 artarak 15,64 dolara yükseldi. LINK, bu haliyle liderliğini sürdürüyor.

Yazım sırasında, DeFi’nin toplam piyasa değeri 13 milyar dolara yaklaşmıştı. Bu, sektörün toplam pazar değerinin 10,85 milyar dolar olduğu Pazar gününden bu yana %23,5’lik bir artışa tekabül ediyor.

Chainlink’in piyasa değeri hızla 6 milyar dolara yaklaşıyor. Bunu bir perspektifle ifade etmek gerekirse, Chainlink’in çeşitli protokoller için fiyat oracle’larını barındıran blockchain olan Ethereum’un toplam piyasa değeri 42,7 milyar dolar. Kripto dünyasında nispeten yeni bir kavram olan DeFi, blockchain teknolojisini kullanarak insanların finansal hizmetlere erişim şeklini değiştirmek istiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner