Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Chainlink (LINK) Fiyatıyla Nefes Kesiyor! Sıradaki Hedef Ne?

Chainlink (LINK) Fiyatıyla Nefes Kesiyor! Sıradaki Hedef Ne?

ABONE OL:google-news

Bilindiği üzere LINK fiyatı 17 Ağustos’ta 20.71 dolarlık ATH’ye ulaşmıştı ve o günden sonra düşüş trendine girmişti. Bu düşüş 7.28 dolar seviyesine kadar devam etse de;  o noktadan itibaren yukarı yönlü hareket gerçekleşti.

Yukarı yönlü olarak hareket eden LINK, bugünün en karlı altcoin‘lerinden oldu. Önde gelen defi protokolü, haberin yazımı sırasında Binance verilerine göre 12,6400 dolardan işlem görüyor. Uzmanlar, Chainlink’te 15 dolar seviyesinin de yakın olduğunu belirtiyor.

Öte yandan Chainlink, Ethereum‘da blockchain oyunlarını daha merkeziyetsiz hale getirebilecek yeni bir çözüm başlattı. Chainlink, Ethereum geliştiricilerinin oyunlarda daha merkeziyetsiz rastgele sonuçlar elde etmeleri için Doğrulanabilir Rastgele İşlev (VRF) adlı bir hizmet başlattı.

Chainlink Daha da Merkeziyetsizleşiyor

Ethereum geliştiricileri VRF’yi kullanarak daha merkeziyetsiz ve rasgele sonuçlar yapabilecek.

Tipik olarak blockchain oyunları, kumar veya piyango oyunları için rastgelelik oluşturmak için merkezi çözümler uygular. Blok zinciri oyunlarında merkeziyetsizlik, sonuçların tahmin edilemez olmasını ve manipüle edilmemesini sağlamak için gereklidir.

VRF, Ethereum ana ağında başlatıldı ve rastgele girdilere dayanan tüm oyunlarda kullanılabilir.

“Chainlink VRF’nin bu lansmanı, güvenli oracle’ların gücünü sadece DeFi ekosistemi için doğru fiyat beslemeleri sağlamanın bir yolu olarak değil, aynı zamanda oyun için zincir üzerinde kanıtlanabilir adil rastgelelik, Fungible Tokenler (NFT’ler) üretme ve sunma aracı olarak da sergiliyor. Tahmin edilemezlik gerektiren diğer çeşitli uygulamalar da yine bundan faydalanabilir.”

dApps, oracle ağına rastgelelik istekleri gönderir. Her yeni rastgelelik talebiyle birlikte, Chainlink VRF sözleşmesi, sayının güvenilirliğini kontrol etmek için kriptografik bir kanıtla birlikte zincir üzerinde rastgele bir sayı üretir.

Ağ, hizmete erişmek için LINK token’larındaki kullanıcıları ücretlendirir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar