Yükleniyor...

Davaların Ardından Ripple CEO’sundan Yeni Hamle Gelebilir!

San Francisco merkezli kripto para ödeme şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, bir süredir yasal düzenlemelere ilişkin netlik ihtiyacı olduğu hakkında görüşünü bildirdi

Davalarin Ardindan Ripple CEOsundan Yeni Hamle Gelebilir

San Francisco merkezli kripto para ödeme şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, bir süredir yasal düzenlemelere ilişkin netlik ihtiyacı olduğu hakkında görüşünü bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Garlinghouse, ABD’deki kripto para birimleriyle ilgili net düzenlemelerin olmaması nedeniyle Ripple’ın genel merkezini Londra’ya taşımayı düşündüğünü söyledi. Kripto para ödeme şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, konu ile ilgili şunları belirtti:

“Birleşik Krallık’ta gördüğünüz şey açık bir sınıflandırma ve Birleşik Krallık FCA’sı, farklı varlıklar, para birimleri ve bunların kullanım durumları hakkında nasıl düşünmemiz gerektiğini karakterize etmede lider rolü üstlenmiştir. Bunun sonucu olarak, XRP‘nin bir menkul kıymet varlıığı olmadığı ve bir para birimi olarak kullanıldığı açıktı. Bu netlikten çıkan sonuçla, Ripple‘ın İngiltere’de faaliyet göstermesi avantajlı olacaktır.”

Ripple’ın CEO’su belirli ülkeleri ‘listeye almış’ ve firmasını İsviçre, Singapur, Japonya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne taşımayı düşünmüştü. Ripple CEO’su Garlinghouse, “ABD’nin diğer G20 pazarlarıyla senkronize olmadığını” da ekledi.

ABD Düzenleyicilerinin Yaklaşımı Net Değil

Daha geçen ay Londra’ya gittiğini söyleyen Garlinghouse, daha önce ABD düzenleyicilerinin kripto para birimlerine net bir yaklaşımı olmamasının “talihsiz” olduğunu söylemiş ve ABD’de kripto para alanında tek bir ulusal düzenleyici çerçevenin eksikliğini yeniden vurgulamıştı. Ripple gibi şirketlerin bu konuda dezavantajlı olduğunu belirtti. Bugüne kadar, Ripple’ın “seviyeli bir oyun alanı” için özlem duyduğunu ve bir kripto para düzenleme çerçevesinin “eksikliği” göz önüne alındığında; Ripple’ın ABD’den çıkma olasılığını ima etti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x