Yükleniyor...

Bitcoin’in Hisse Senedi Piyasaları ile Korelasyonu Sıfıra Düştü!

Bitcoin şimdi, fiyatını yeni yıllık en yüksek seviyelere fırlatan yoğun bir yükseliş trendinde devam ediyor ve boğalar şu anda bu yüksekleri daha da yükseklere çıkarmayı hedeflerken yeni bölgeler test ediyor.

Bitcoinin Hisse Senedi Piyasalari ile Korelasyonu Sifira Dustu

Bitcoin şimdi, fiyatını yeni yıllık en yüksek seviyelere fırlatan yoğun bir yükseliş trendinde devam ediyor ve boğalar şu anda bu yüksekleri daha da yükseklere çıkarmayı hedeflerken yeni bölgeler test ediyor.

Bu güç, birçok olumlu haber gelişmesinin bir araya gelmesi nedeniyle ortaya çıktı ve BTC’nin borsadan çok daha iyi performans göstermesine izin verdi. Bu son rallinin sonucu, Bitcoin’in borsa ile arasındaki korelasyon sıfıra düştü. Bu korelasyon daha önce fiyat hareketini engellemiş ve önemli bir artış görmesini engellemişti.

Bir analitik firması şimdi bunun inanılmaz derecede yükseliş gösteren bir gelişme olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, son birkaç gün ve hafta boyunca muazzam bir yükseliş gösteriyor.

Her reddedilme, boğalar tarafından direnilen küçük tasfiyeler yarattı. Bu, BTC alıcıları arasında güce işaret eden olumlu bir işaret olarak görülür.

Dahası, BTC boğaları son zamanlarda muazzam bir gücü katalize ediyor ve Bitcoin’in yakın vadede önemli ölçüde daha yüksek seviyeler belirleme yolunda olduğu görülüyor.

Bu durum borsa ile ilişkisinin sıfıra düşmesine neden oldu, ki bu da yükselişe yönelik bir gelişme olarak görülüyor.

Yazım sırasında, Bitcoin 13.145 dolardan bugünkü fiyatın hemen altında işlem görüyor. Bu seviye, birkaç gün önce belirlenen 13.200 $ ‘lık 2020’nin en yüksek seviyesinin

Bu seviyenin direnç olduğu kanıtlandı, ancak karşılaştığı her reddedilme giderek zayıfladı.

Şimdi, BTC’nin bu seviyeyi geçmesinin ve yeni zirvelere yükselmenin eşiğinde olduğu görülüyor.

BTC’nin Borsalar ile İlişkisi Zayıflıyor

“Bitcoin’in geçtiğimiz hafta +%14.1 fiyat artışı ile # SP500 ile olan korelasyonu, 30 günlük hareketli ortalama modelimizde Mayıs ayından bu yana ilk kez sıfıra düştü… BTC, dünya piyasalarına verdiği güvenle başarılı oldu ve diğer varlık sınıfları ve sektörlerle ilişkisi minimum düzeydedir ve ticaret bağımsız olarak işleyebilir…”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner