Yükleniyor...

Ethereum Fiyatı Yükselirken Madenciler ETH Satışı Yapmıyor

Ethereum (ETH) fiyatı, Bitcoin (BTC) ile birlikte geçtiğimiz birkaç gün içinde oldukça iyi bir performans gösterdi ancak en büyük altcoin birkaç ay önceki 490 dolarlık yüksek seviyesinin hala oldukça altında işlem görüyor.

ethereum fiyatina ragmen madenciler satis yapmamayi tercih ediyor

Ethereum (ETH) fiyatı, Bitcoin (BTC) ile birlikte geçtiğimiz birkaç gün içinde oldukça iyi bir performans gösterdi ancak en büyük altcoin birkaç ay önceki 490 dolarlık yüksek seviyesinin hala oldukça altında işlem görüyor.

ETH’nin BTC’den daha iyi performans göstermesi için, DeFi alanında tekrar büyük bir hareketlilik olması gerekiyor. Böyle bir durum, ETH için işlem hacmini ve alıcı tarafı baskısını arttıracak. Bu sayede ETH’nin daha yüksek seviyelere çıkmasına yardımcı olacaktır.

Ethereum’un fiyatını arttırabilecek bir diğer olumlu gelişme ise, madencilerin yaşanan bu son rallide satış yapmıyor olması gerçeği. Ethereum ve toplu kripto para piyasası, Bitcoin’in 13.000 doları aşan rallisi sayesinde son birkaç gün içinde yoğun bir yükseliş trendinin eşiğine geldi.

ETH, Bitcoin’in biraz altında performans sergilemesine rağmen, kısa zaman içerisinde çıkması beklenen ETH 2.0 güncellemesi ve DeFi ticaret aktivitesinin yeniden canlanması gibi durumlar, en büyük altcoin için katalizör etkisi yaratacaktır.

Ethereum’u arttırabilecek diğer bir yükseliş eğilimi ise madencilerin bu rallide satış yapmaması olarak gösteriliyor. Bu durum madencilerin daha fazla yükseliş yaşanacağına dair inancından kaynaklanmakta.

Ethereum yazım itibari ile 416 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, 420 dolarlık son reddin ardından ETH’nin konsolide olduğu işlem aralığını işaret ediyor.

Bu seviye aşılması gereken kısa vadeli bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin üzerinde sert bir kırılma, fiyatın yeni zirvelere çıkmasına yardımcı olacak yeni bir hareketi başlatacaktır.

Bir analiz platformu son trend hakkında şu açıklamayı yaptı;

“İyi haber şu ki, madenciler satış yapmıyor ve yeni ETH adreslerinin yaratılmasında büyük bir artış var. Bu artış da ETH’nin potansiyel yükselişinin başlayacağına dair en büyük işaret.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner