Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum Fiyatı Yükselirken Madenciler ETH Satışı Yapmıyor

Ethereum Fiyatı Yükselirken Madenciler ETH Satışı Yapmıyor

ABONE OL:google-news

Ethereum (ETH) fiyatı, Bitcoin (BTC) ile birlikte geçtiğimiz birkaç gün içinde oldukça iyi bir performans gösterdi ancak en büyük altcoin birkaç ay önceki 490 dolarlık yüksek seviyesinin hala oldukça altında işlem görüyor.

ETH’nin BTC’den daha iyi performans göstermesi için, DeFi alanında tekrar büyük bir hareketlilik olması gerekiyor. Böyle bir durum, ETH için işlem hacmini ve alıcı tarafı baskısını arttıracak. Bu sayede ETH’nin daha yüksek seviyelere çıkmasına yardımcı olacaktır.

Ethereum’un fiyatını arttırabilecek bir diğer olumlu gelişme ise, madencilerin yaşanan bu son rallide satış yapmıyor olması gerçeği. Ethereum ve toplu kripto para piyasası, Bitcoin’in 13.000 doları aşan rallisi sayesinde son birkaç gün içinde yoğun bir yükseliş trendinin eşiğine geldi.

ETH, Bitcoin’in biraz altında performans sergilemesine rağmen, kısa zaman içerisinde çıkması beklenen ETH 2.0 güncellemesi ve DeFi ticaret aktivitesinin yeniden canlanması gibi durumlar, en büyük altcoin için katalizör etkisi yaratacaktır.

Ethereum’u arttırabilecek diğer bir yükseliş eğilimi ise madencilerin bu rallide satış yapmaması olarak gösteriliyor. Bu durum madencilerin daha fazla yükseliş yaşanacağına dair inancından kaynaklanmakta.

Ethereum yazım itibari ile 416 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, 420 dolarlık son reddin ardından ETH’nin konsolide olduğu işlem aralığını işaret ediyor.

Bu seviye aşılması gereken kısa vadeli bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin üzerinde sert bir kırılma, fiyatın yeni zirvelere çıkmasına yardımcı olacak yeni bir hareketi başlatacaktır.

Bir analiz platformu son trend hakkında şu açıklamayı yaptı;

“İyi haber şu ki, madenciler satış yapmıyor ve yeni ETH adreslerinin yaratılmasında büyük bir artış var. Bu artış da ETH’nin potansiyel yükselişinin başlayacağına dair en büyük işaret.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar