Yükleniyor...

Chainlink (LINK) Hız Kesmiyor! İşte Artışın Sebepleri

Popüler merkezi olmayan finans token'ı Chainlink (LINK) fiyatı, Pazartesi günü sona eren beş günlük dönemde arttı.

chainlink link hiz kesmiyor iste artisin sebepleri

Popüler merkezi olmayan finans token’ı Chainlink (LINK) fiyatı, Pazartesi günü sona eren beş günlük dönemde arttı.

Chainlink’in yönetişim token’ı, söz konusu aralıkta 11,90 dolara kadar yükselerek bu ayın en yüksek seviyesini belirledi. LINK, 23 Eylül’de 7.28 dolardan yerel bir dip oluşturdu. Seviye, boğaların token’ı indirimli fiyatlardan satın almalarını sağladı. Birikim kapitülasyonu atlattıkça, fiyat yükseldi, ancak 10,80-11,16 dolar aralığında inatçı bir direnç duvarına çarptı.

Pazartesi günü LINK, söz konusu tavan fiyatının üzerine çıktı. DeFi token’ı, piyasa koşulları bir bütün olarak onayladıkça toparlanmasını daha da genişletmeyi düşünüyor. İşte LINK’in 7 Ekim’den bu yana patlamasının üç nedeni:

Satış Yasasını Dengeleme

LINK’in 20 dolarlık değerlemeden uzun süren aşağı yönlü düzeltme dönemi, bir dizi büyük satışlarla çakıştı. Chainlink ekibiyle ilişkili bir “geliştirici adresi” art arda 500.000 LINK sattı. Balinanın token’ları boşaltma sıklığı, özellikle rekor seviyeye ulaştıktan sonra arttı. Gelirler bir Binance cüzdanına gitti, ancak daha sonra izler kayboldu. İsimsiz balina en son Pazar günü 500 bin LINK sattı. Trader’lar arasında artan bir birikim ortaya çıktı ve yerel zirvelerde LINK satın almaya devam edeceklerine dair ipuçları bıraktı. Ve yenilenen yükseliş momentumunun nedeni, artan benimsemede yatıyor.

Yeni Listelemelerin Açıklanması

Birkaç ana akım kripto para borsası son 48 saat içinde platformlarında LINK çiftlerini devreye aldı. LINK-USDT Quanto sürekli takas sözleşmelerini tanıtan kripto türevi borsası BitMEX ile başladı. Seyşeller firması, 16 Ekim’deki lansmanıyla söz konusu sözleşmede 50 kat kaldıraç sunacaklarını açıkladı. BitMEX, “Diğer quanto sözleşmeleri gibi, LINK/USDT ürününün de Tether/Chainlink fiyatından bağımsız olarak sabit bir Bitcoin çarpanı olacak” dedi. Bu, yatırımcıların LINK veya USDT’ye hiç dokunmadan LINK/USDT döviz kurunu uzatmalarına veya kısaltmalarına olanak tanır. Bu Salı günü erken saatlerde, Avrupa kripto borsası BitStamp, platformunda LINK çiftlerini listeleme planlarını açıkladı. Duyuru, ABD merkezli OKEx borsasında benzer bir LINK listelemesinin ardından geldi.

Chainlink Ortaklıkları

LINK pazarındaki fiyat artışları, Chainlink’in DeFi alanındaki artan varlığında da ortaya çıktı. Oracle protokolü, gelecekteki entegrasyonlardan (yaklaşık 100 proje) oluşan muazzam bir hat oluşturuyor ve aynı anda 115’ten fazla ortaklığa imza attı. Örneğin, LINK’in ilk toparlanma belirtileri, 24-24 Eylül işlem seansında yüzde 30’luk bir fiyat pompasıyla geldi. Artış, kısa bir süre Travala.com’un seyahat platformunda LINK ödemelerini etkinleştirme duyurusunu takip etti. Bununla birlikte, Chainlink, oracle ihtiyaçlarını dışarıdan temin etmek isteyen DeFi platformları ve uygulamaları için fiili tercih haline geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner