Yükleniyor...

Chainlink (LINK) Rakibi API3 Kripto Piyasası Düzeltme Yaşarken, Son 7 Günde Yaklaşık %100 Yükseldi

Web 3.

api3 yukselis

Web 3.0 için bir uygulama programlama arayüzü altcoini, kripto piyasası düşüşüne rağmen yükseliş yaşadı.

Bir dizi ortaklık ve listeleme, merkeziyetsiz oracle ağı API3’ün (API3) en son kripto piyasası gerilemesi sırasında bu düşüşten etkilenmemesine yardımcı oldu ve bu hafta fiyatını %97’lik bir artışla 7.96 dolara çıkardı.

Oracle ağları, akıllı sözleşmeleri yürütmelerine yardımcı olmak için blok zincirlere gerçek zamanlı veriler sağlayarak çalışır. Merkezi olmayan özerk bir kuruluş tarafından yönetilen API3, geçtiğimiz günlerde yeni Airnode’unun yayında olduğunu duyurdu.

API3’ün Twitter’ına göre Airnode, bir kripto izleme aracının sosyal olarak aktif kripto varlıkları hakkındaki verileri blok zincirine sunmasına ve gerçek zamanlı fon yönetimini iyileştirmesine izin verecek. Geçen ay API3, dijital varlıklara dayalı bir fintech firması olan Amberdata ile bir ortaklık başlattı. Bir blog gönderisine göre birlikte, akıllı sözleşme geliştiricileri için uygun maliyetli ve şeffaf veri beslemeleri sunan bir protokol olan Amberdata Beacons’ı oluşturdular.

API3’ün kurucu ortağı Heikki Vänttinen’e göre, Beacons, merkezi olmayan API’lerinin geliştirilmesi için temel görevi görecek.

“Beacon’lar, veri kaynaklarının 3. taraf aracılardan geçmek yerine verilerini doğrudan zincir üzerinde beslediği birinci taraf oracle’ların avantajlarından yararlanarak [geleneksel veri akışı] modelini geliştiriyor. İleriye baktığımızda, Beacons, bağımsız bir hizmet olarak sunulmanın yanı sıra dAPI’lerimizin [merkezi olmayan API’ler] yapı taşları olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner