Yükleniyor...

Çin’in Bankacılık Düzenleme Kurumu, Metaverse’teki Dolandırıcılıklara Karşı Uyardı

Metaverse evreni, Çin'de yoğun ilgi görüyor.

Cin metaverse

Metaverse evreni, Çin’de yoğun ilgi görüyor. Bununla birlikte metaverse üzerinden dolandırıcılık vakaları da artmaya başladı. Çin’in bankacılık ve sigorta düzenleyicisi artan dolandırıcılık vakalarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Çin’in bankacılık ve sigorta düzenleyicisi, metaverse’ü yasa dışı bağış toplamak için kullanan şirketleri uyaran bir bildiri yayınladı.

Çin, Metaverse’te Yasa Dışı Bağış Toplamayı Engellemeye Çalışıyor

Metaverse 1 1

Çin’in bankacılık ve sigorta düzenleyicisi, metaverse’te yasa dışı bağış toplamayı engellemeye çalışıyor.

Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu’ndan Cuma günü yapılan bir duyuruya göre; sahte metaverse projeleri üreten ve kamu fonlarını kullanmak için yanlış iddialarda bulunan bilinmeyen gruplara karşı alarm verdi.

Düzenleyici, suçluların metaverse etrafında hype yaratarak, yatırımcıları dolandırdığını belirtti. Düzenleyici, metaverse sanal para birimi ve dijital gayrimenkul de dahil olmak üzere diğer hileli kaynak yaratma alanlarına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Metaverse, Çin’in özel teknoloji sektöründe de yoğun ilgi gördü. Tencent, NetEase, ByteDance ve Alibaba dahil olmak üzere ülkede bulunan büyük teknoloji firmaları metaverse’e adım atmaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner