Yükleniyor...

Chamath Palihapitiya, Bitclout’u Erken Bitcoin (BTC) ile Karşılaştırdı

Kişilerin profillerini tokena dönüştüren bir platform olarak Bitclout, düğüm yapısını yeniden şekillendiriyor.

chamath

Kişilerin profillerini tokena dönüştüren bir platform olarak Bitclout, düğüm yapısını yeniden şekillendiriyor. Ünlü yatırımcı Chamath Palihapitiya, benimseme konusunda oldukça heyecanlı.

24 Nisan 2021’de, BitClout ekibi ilk kez “vizyon” belgesini yayınladı ve düğüm teknolojisi tasarımını değiştirdi. Artık Bitclout’un düğüm yapısı, kripto sahnesindeki her meraklı için erişilebilir durumda.

Bu duyuru efsanevi risk sermayedarı Chamath Palihapitiya tarafından coşkuyla karşılandı. Geliştiricilerin yüksek teknoloji projelerinin kitlesel olarak benimsenmeye başladığını iddia etti. Ayrıca bu sürecin devam etmesi halinde Bitcoin’in ilk günlerindeki gibi çok asimetrik bir yapıya bürüneceğini de ekledi.

Bay Palihapitiya, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital ve Alexis Ohanian ile birlikte BitClout’un ilk yatırımcıları arasındaydı.

Kripto Topluluğu Tepkili

Kripto para topluluğu ise BitClout’un iş modeli konusunda çok heyecanlı değil. VanEck’in dijital varlıklar stratejisi direktörü Gabor Gurbacs, BitClout’un izinsiz olarak insanların kimliklerinden para kazandığını hatırlattı:

“Kelimenin tam anlamıyla milyonlarca profili çaldılar. İsim benzerliğinden faydalandılar ve çalınan kimliklere ve benzerliklere dayanarak hizmetlerini sattılar. Zarar gören kullanıcılar ve California başsavcısı bundan hoşlanmıyor, size söyleyebilirim.”

BlockTower Capital CIO’su Ari Paul, bunun bir dolandırıcılık olmasının yanında, BitClout’un çok zayıf bir biçimde tasarlandığını da vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner