Yükleniyor...

Chamber of Digital Commerce’ın Kurucusu, Dogecoin (DOGE) Alıcılarının Elon Musk’ın Ekmeğine Yağ Sürdüğünü Düşünüyor

Chamber of Digital Commerce'ın (Dijital Ticaret Odası) kurucusu ve CEO'su Perianne Boring, CNBC'nin son Squawk Box gösterisinde yaptığı açıklamada, Elon Musk'un DOGE'un bir kandırmaca olduğunu kabul etmesinin ardından, bu popüler meme-coin'i satın alan herkesin Musk’ın ekmeğine yağ sürdüğünü söyledi.

chamber of digital commercein kurucusu dogecoin doge alicilarinin elon muskin ekmegine yag surdugunu dusunuyor 1

Chamber of Digital Commerce’ın (Dijital Ticaret Odası) kurucusu ve CEO’su Perianne Boring, CNBC’nin son Squawk Box gösterisinde yaptığı açıklamada, Elon Musk’un DOGE’un bir kandırmaca olduğunu kabul etmesinin ardından, bu popüler meme-coin’i satın alan herkesin Musk’ın ekmeğine yağ sürdüğünü söyledi.

Boring: Dogecoin Alıcıları Musk’ın Oyununa Katılıyor

Elon Musk hafta sonu “Saturday Night Live” programında Dogecoin’i ele aldı ve en sevdiği kripto para biriminin bir meme-coin olmasına rağmen bir kandırmaca olduğunu itiraf etti.

Belki de bu, yükseliş beklentilerine rağmen kripto para biriminin fiyatının SNL’den sonra düşmesine neden oldu. DOGE, piyasa değerinin neredeyse yarısını kaybetti ve 8 Mayıs’ta 0.71 dolardan işlem görürken 9 Mayıs’ta 0.44 dolara kadar geriledi. Ancak büyüme daha sonra yeniden başladı.

Perianne Boring, Elon Musk’ın kripto para birimini elinden geldiğince sert bir şekilde yükseltmeye çalışan bir Dogecoin sahibi olduğuna inanıyor. Bu nedenle, DOGE satın alan herkesin Musk’ın ekmeğine yağ sürdüğünü ya da kandırmacasında yer aldığını söylüyor. 

Dogecoin Bu Yıl %10.000’in Üzerinde Arttı

Geçen hafta, DOGE neredeyse ikiye katlandı. 4 Mayıs’ta 0.42 dolardan işlem gören DOGE, 8 Mayıs’ta 0.71 dolara kadar ulaştı. CNBC’den Kate Rooney, 2021’de kripto para biriminin %10.000’den fazla arttığını belirtti.

DOGE’un bir kandırmaca olduğunu kabul etse bile Elon Musk, şirketi SpaceX aracılığıyla Geometric Energy Corporation (GEC) için bir ay görevi için Dogecoin ödemesini kabul ettiğinden ve böylece benimsenmesini arttırdığından bu konuda ciddi olabilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner