Yükleniyor...

Changpeng Zhao, Binance İddialarına Sert Çıktı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dün akşamki haberlere sert çıktı.

Changpeng Zhao

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dün akşamki haberlere sert çıktı. The Block’un Binance’in Şangay kentinde bulunan ofisine polis baskını düzenlendiğine dair verdiği haber, kripto para dünyasında büyük bir sarsıntı yaratmıştı. Haberde basılan ofiste Binance CEO’su Changpeng Zhao ile beraber üst düzey yöneticiler ve 50 ila 100 kadar çalışanın olduğu ifade edilmişti. Baskın sonrasında bazı çalışanların Singapur’a geçtiği, diğerlerinin de uzaktan çalışmaya başladığı da iddia edilmişti.

Changpeng Zhao, iddialara Twitter üzerinden çok sert çıktı. Zhao konuyla ilgili ilk paylaşımında, “Polis yok, baskın yok, ofis yok. Umarım bu sahte haber sitesindeki haberi okumak için para ödememişsinizdir” ifadelerini kullandı.

Changpeng Zhao Çin’deki Borsaları Suçladı

CEO bu çıkışın ardından Çin’de bulunan borsaları suçlayarak şu açıklamaları yaptı: “İlginçtir ki, aslında Çin’de ofisleri bulunan dört borsadan ikisinin, Binance’i kötülemek ve sahte haber yaymak için haber sitelerine para ödediğini biliyorum.” Zhao’nun sözünü ettiği bu borsalar ise; Huobi, OKEx, Gate.io ve KuCoin.

Zhao konuşmasında şunları da söyledi: “Bir ofisin ne kadar süredir boş olduğu hakkında tartışabilirsiniz. Ama gerçekleşmeyen bir polis baskınının anlamını tartışamazsınız. Sahte polis baskın olmadan, haber de olmamalı. FUD! #Crypto projeniz için para topladığınızda, sahte haberler ile savaşmak için bazı fonlar ayırın. Bunu yenilere vereceğim tavsiyeler listesine ekleyeceğim.”

 

 

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner