Yükleniyor...

David Rutter Libra Duyurusunu Aptalca Bulduğunu Söyledi

Blockchain firması R3 CEO'su David Rutter, Facebook'un henüz piyasaya sürülmemiş Libra stabil koinini piyasaya sürme biçiminin gülünç olduğunu söyledi.

david rutter

Blockchain firması R3 CEO’su David Rutter, Facebook‘un henüz piyasaya sürülmemiş Libra stabil koinini piyasaya sürme biçiminin gülünç olduğunu söyledi. Facebook’un yaklaşmakta olan Libra projesini çevreleyen şüphecilik, gün geçtikçe büyüyor. Kurumsal yazılım şirketi R3’ün CEO’su David Rutter Financial News gazetesinde yaptığı açıklamada, bu yaz Libra duyurusunun “gülünç derecede aptalca” olduğunu söyledi.

David Rutter Safça Olduğunu Söyledi

Rutter, Londra’daki yeni bir şirket konferansı sırasında yorum yaptı, Facebook’un kendi kripto para birimlerini yayınlamayı planladıklarını kabul ederek, politika yapıcılar ve finansal düzenleyicilerin blockchain ve kripto para birimi uygulamalarının incelenmesi sürecini hızlandırdığını belirtti. Ancak Rutter, Facebook’un, pazar katılımcılarının yıllardır üzerinde çalıştığı finansal sistemler dünyasına girme konusundaki tutkusunun “gerçekten safça” olduğunu ekledi. Rutter, “Yaptıklarının gülünç derecede aptalca olduğunu düşünüyorum. Bir anlayış eksikliği var. Bu cidden safça” dedi.

Global düzenleyiciler Libra’nın uygunluğunu tartışmaya devam ederken, bu konuda ortak bir noktaya ulaşmaya çalışırken, Libra ağı gelişmesine devam ediyor. Dernek son iki ay boyunca Libra ağında 30’dan fazla proje ve 51 bin işlem gerçekleştirdiği bildirildi.

Ayrıca, kuruluş, önümüzdeki aylarda, Katılımcı Lisans Sözleşmelerini tamamlamak için yeni bir sürecin başlatılması ve teknik tasarım ve geliştirmeyi denetlemek ve yönetmek üzere belirlenen bir Teknik Yönlendirme Komitesi kurulması gibi yeni özellikler sunmayı planlıyor.

Ayrıca, Facebook, Facebook Pay adlı yeni fiat ödeme sisteminin başladığını duyurdu. Ödeme sistemi, Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’taki ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner