Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri David Rutter Libra Duyurusunu Aptalca Bulduğunu Söyledi

David Rutter Libra Duyurusunu Aptalca Bulduğunu Söyledi

ABONE OL:google-news

Blockchain firması R3 CEO’su David Rutter, Facebook‘un henüz piyasaya sürülmemiş Libra stabil koinini piyasaya sürme biçiminin gülünç olduğunu söyledi. Facebook’un yaklaşmakta olan Libra projesini çevreleyen şüphecilik, gün geçtikçe büyüyor. Kurumsal yazılım şirketi R3’ün CEO’su David Rutter Financial News gazetesinde yaptığı açıklamada, bu yaz Libra duyurusunun “gülünç derecede aptalca” olduğunu söyledi.

David Rutter Safça Olduğunu Söyledi

Rutter, Londra’daki yeni bir şirket konferansı sırasında yorum yaptı, Facebook’un kendi kripto para birimlerini yayınlamayı planladıklarını kabul ederek, politika yapıcılar ve finansal düzenleyicilerin blockchain ve kripto para birimi uygulamalarının incelenmesi sürecini hızlandırdığını belirtti. Ancak Rutter, Facebook’un, pazar katılımcılarının yıllardır üzerinde çalıştığı finansal sistemler dünyasına girme konusundaki tutkusunun “gerçekten safça” olduğunu ekledi. Rutter, “Yaptıklarının gülünç derecede aptalca olduğunu düşünüyorum. Bir anlayış eksikliği var. Bu cidden safça” dedi.

Global düzenleyiciler Libra’nın uygunluğunu tartışmaya devam ederken, bu konuda ortak bir noktaya ulaşmaya çalışırken, Libra ağı gelişmesine devam ediyor. Dernek son iki ay boyunca Libra ağında 30’dan fazla proje ve 51 bin işlem gerçekleştirdiği bildirildi.

Ayrıca, kuruluş, önümüzdeki aylarda, Katılımcı Lisans Sözleşmelerini tamamlamak için yeni bir sürecin başlatılması ve teknik tasarım ve geliştirmeyi denetlemek ve yönetmek üzere belirlenen bir Teknik Yönlendirme Komitesi kurulması gibi yeni özellikler sunmayı planlıyor.

Ayrıca, Facebook, Facebook Pay adlı yeni fiat ödeme sisteminin başladığını duyurdu. Ödeme sistemi, Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’taki ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlandı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar