Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Binance Ofisinin Kapatıldığı İddiası Piyasayı Alt Üst Etti

Binance Ofisinin Kapatıldığı İddiası Piyasayı Alt Üst Etti

ABONE OL:google-news

Çinli yetkililerin, hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in Şangay ofisine baskın yaptığı ve kapattığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

İLGİLİ HABER: Binance’ın Ofisine Baskın Yapıldığı ve Kapatıldığı İddiası!

The Block, anonim kaynaklara dayanarak Binance’ın Şangay ofisine baskın yapıldığını ve ofisin kapatıldığını iddia etti. Söz konusu ofiste borsanın yöneticilerinin birçoğu ile birlikte yaklaşık 50-100 arası çalışanın bulunduğu bildirildi.

İddianın ardından The Block’a açıklama yapan bir Binance yetkilisi, polis baskının yalanladı ve “Çin’de herhangi bir merkezimiz yok. Çoğumuz Çin’de uzaktan çalışıyoruz.” dedi. Buna karşın The Block kaynağının iddiasının arkasında durarak, bahsi geçen ofisin fotoğraflarını gördüklerini ileri sürdü.

Şangay Yerel Hükümeti, kısa süre önce kripto paralarla ilişkili faaliyetleri bulunan şirketlere sıkı önlemlerin getirilmesi kararı almıştı. Alınan kararla şehirdeki kripto para işlemleri 22 Kasım’da son bulacak operasyonlar kapsamında bildirilecek ve sonlandırılacaktı.

Piyasa Alt Üst Oldu

Haberin ardından kripto para piyasası alt üst oldu. Çoğu büyük kripto para birimi önemli kayıplar yaşadı. CoinMarketCap‘in verilerine göre Bitcoin (BTC) yüzde 6’ya yakın değer kaybederken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) yüzde 9’un üzerinde değer kaybetti.

Piyasa Alt Üst Oldu

Binance’ın kripto parası Binance Coin (BNB) ise haber sonrası yüzde 9’dan fazla değer kaybetti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar