Yükleniyor...

Binance’ın Ofisine Baskın Yapıldığı ve Kapatıldığı İddiası!

İddiaya göre Binance’in Şangay'da bulunan ofisine polis baskını yapıldı.

Binance Ofisine Baskın Yapıldığı ve Kapatıldığı İddiası

İddiaya göre Binance’in Şangay’da bulunan ofisine polis baskını yapıldı. The Block Daily’nin anonim kaynaklara dayandırdığı haberine göre, borsanın yöneticilerinin birçoğu ile birlikte yaklaşık 50-100 arası çalışanın bulunduğu ofis polis baskının ardından kapatıldı.

Şangaylı yetkililerin son dönemde kripto paralarla ilişkili faaliyetlere dönük soruşturmalar yürüttüyor, Binance ise Çin piyasasına geri dönmek için hamleler yapıyordu. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dün Twitter hesabından “Ofis ve merkez, SMS ve MMS gibi eski konseptler. Bunlar geçmişte kaldı.” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.

Şangay ofisinin kapatılması sonrası Binance’ın çalışanlarına uzaktan çalışma ya da Singapur’a taşınma gibi seçenekler sunduğu belirtiliyor. Kaynaklar bir grubun Singapur’a geçiş yaptığını, Changpeng Zhao ile CMO Yi He gibi üst düzey şirket yöneticilerin grup arasında yer aldığını ileri sürüyor.

İddianın ardından The Block’a açıklama yapan bir Binance yetkilisi, polis baskının yalanladı ve Binance’ın Şangay’da bir ofisinin bulunmadığını söyledi:

“Çin’de herhangi bir merkezimiz yok. Çoğumuz Çin’de uzaktan çalışıyoruz.”

Ancak The Block kaynağının iddiasının arkasında durarak, bahsi geçen ofisin fotoğraflarını gördüklerini belirtti.

Şangay’ın Yerel Hükümeti, kısa süre önce kripto paralarla ilişkili faaliyetleri bulunan şirketlere sıkı önlemlerin getirilmesi kararı almıştı. Alınan kararla şehirdeki kripto para işlemleri 22Kasım’da son bulacak operasyonlar kapsamında bildirilecek ve sonlandırılacaktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner