Yükleniyor...

Charles Hoskinson, Algoritmik Stablecoin’ler ile İlgili Konuştu

IOG CEO'su Charles Hoskinson, algoritmik stablecoin'lerin, devletlerin fiat para üzerindeki tekelini baltalayabileceğini söyledi.

charles hoskinson konuştu

IOG CEO’su Charles Hoskinson, algoritmik stablecoin’lerin, devletlerin fiat para üzerindeki tekelini baltalayabileceğini söyledi.

Hoskinson, algoritmik stablecoin’ler ile ilgili “Dijital çağın altın standardı” ifadelerini kullandı.

Charles Hoskinson, Algoritmik Stablecoin’leri Övdü

Cardano kurucusu Hoskinson, algoritmik stablecoin’ler ile ilgili görüşlerini Twitter hesabı üzerinden açıkladı.

Ona göre geleneksel merkezi stablecoin’lerin aksine eminat hacmi ile stablecoin arzı arasındaki denge, stablecoin’i çıkaran kuruluş tarafından kontrol edilmez. Bunun yerine, karmaşık zincir üstü araçlara bağlıdır.

Bu, ulus devletlerin fiat para birimlerinin çıkarılması ve dolaşımı üzerindeki kontrolünü ortadan kaldırabilen algoritmik bir stablecoin kavramıdır. Hoskinson’a göre bu “dijital çağda bir altın standardı” olduğundan benimsenmesi kaçınılmaz görünüyor.

Hoskinson, teminat desteği için ise deflasyonist yapıları sebebiyle BTC ve ADA kullanılmasını tavsiye etti.

Hoskinson, ADA ve BTC tarafından desteklenen aşırı teminatlandırılmış stablecoin’lerin fiat para birimlerinin yerini alabileceğine inanıyor.

Hoskinson’un bazı takipçileri, TerraUSD’nin de tamamen aynı yapıda olduğuna dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner