Yükleniyor...

Charles Hoskinson, Cardano (ADA) Ekosistemine Milyonlarca Kullanıcının Akın Edeceğini Düşünüyor

Blockchain Afrika Konferansı'nda yaptığı konuşmada Charles Hoskinson, yapılan yeni anlaşmaların Cardano (ADA) ekosistemine milyonlarca kullanıcıyı getireceğini belirtti.

cardano34

Blockchain Afrika Konferansı’nda yaptığı konuşmada Charles Hoskinson, yapılan yeni anlaşmaların Cardano (ADA) ekosistemine milyonlarca kullanıcıyı getireceğini belirtti.

“Bu yıl, milyonlarca kullanıcıyı kamu-özel ortaklıkları aracılığı ile Cardano ekosistemi içerisinde getirecek olan anlaşmaların ve girişimlerin zirvesindeyiz.”

IOHK şu sıralar, Cardano tabanlı bir dijital kimlik çözümü olan Atala PRISM’ı, bazı Afrika ülkelerinde entegre edebilmek için, ülke yönetimleri ile birlikte faaliyet gösteriyor.

Açılış konuşmasında söz alan Hoskinson, platformun işlevselliğine dair önemli ifadeler kullandı:

“Büyük bir grup insan, hayatlarında ilk defa ödeme sistemlerine, cüzdanlara ve mülke aynı anda bağlanabilen bir dijital kimliğe sahip olacaklar.”

Görünüşe göre IOHK, Afrika kıtası içerisinde tamamen yeni bir ekonomi modeli kurmayı ana amaçlardan birisi haline getirmiş durumda.

Cardano, özellikle son üç yıldır Afrika’da yoğun bir biçimde faaliyet gösteriyor. Cardano 2018 yılında Etiyopya hükümeti ile ülkenin tarım endüstrisinde blockchain teknolojisinin kullanılması için bir anlaşma imzaladı.

Afrika kıtasının ekonomik açıdan oldukça sıkıntılı bir kıta olduğu düşünüldüğünde, Cardano’nun bu hamleleri şaşırtıcı olabilir. Ancak Hoskinson’a göre Afrika’da büyük büyük fırsatlar söz konusu:

“Çin geçmiş yıllarda birçok sorunu olan oldukça fakir bir ülkeydi. Şimdi ise bu durum tamamen değişti. Sistemde yapılan değişikliklerin, Çin’i kısa sürede ileri götürebileceğini fark ettiler. Şimdi Çin dünyanın en zengin ve güçlü uluslarından birisi. Benzer şekilde de Afrika demografisine bakıldığında, ileride böyle bir durumun yaşanabileceğini görüyorsunuz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner