Yükleniyor...

Charles Hoskinson, Cardano (ADA) Hakkında FUD Yayanlara Tepki Gösterdi

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Twitter'daki son suçlamaları "FUD" olarak nitelendirdi.

hoskinsondan ada hakkında fud yayanlara tepki

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Twitter’daki son suçlamaları “FUD” olarak nitelendirdi.

Cardano’nun halka açık test ağında akıllı sözleşmelerin başlatılması, Ethereum topluluğunun en sesli üyelerinden biri olan Ethhub.io’nun kurucu ortağı Anthony Sassano’nun öncülük ettiği bir karalama kampanyasıyla lekelendi.

Sassano, bir Reddit ileti dizisinden bir dizi ekran görüntüsü yayınladı ve bu, Cardano’da 3 Eylül’de yayınlanan bir borsa olan Minswap’ın karşılaştığı eşzamanlılık sorununa ışık tuttu. Kullanıcılar token takas etmeye ve likidite sağlamaya çalışırken hatalar almaya başladı.

Cardano’nun genişletilmiş harcanmamış işlem çıktısı muhasebe modeli (EUTXO), blok başına yalnızca bir işlem çıktısını işleyebilir ve Minswap’ı temelde kullanılamaz hale getirir.

Sassano’nun ileti dizisi viral hale geldikten sonra, birçok kişi Cardano’nun akıllı sözleşmelerinin çalışmadığı ve blok zincirinin basitçe bozulduğu sonucuna vardı. Topluluğun bazı üyeleri bile böyle bir sorunun Cardano’ya “ölüm cezası” olacağını iddia etmeye başladı.

“Boş Gürültü ve FUD”

Yakın zamanda düzenlenen AMA oturumu sırasında, Cardano kurucusu Charles Hoskinson son suçlamaları “boş gürültü” ve “FUD” olarak eleştirdi:

“Reddit kabul etmeyecek. Twitter kabul etmeyecek. Telegram kabul etmeyecek. Çocuklar, bu boş gürültü ve FUD. Merkezi olmayan, gerçekten ölçeklenebilir bir dağıtılmış sistem inşa etmek gerçekten dünyadaki en zor şeylerden biridir.”

Cardano yaratıcısı, akıllı sözleşmelerin ölçeklendirilmesinin Hydra gibi zincir dışı işleme çözümlerini gerektireceğini açıklayarak Ethereum’un ORU gibi çözümlere nasıl milyonlarca dolar yatırım yaptığına işaret ediyor:

“Bu sistemleri, tek bir sistemde saniyede milyarlarca işlemle ölçeklenecek şekilde oluşturamazsınız. Böl ve fethet, toplu iş yap, ön işleme yap, işleri farklı alanlara taşımalısın.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner