Yükleniyor...

Son 7 Günde Yaklaşık Yüzde 900 Artan Wifedoge (WIFEDOGE) Nedir?

Sadece 24 saat içinde, Dogecoin'in 'eşi' ve klonu olan yeni kripto para birimi Wifedoge (WIFEDOGE), fiyatını son 7 günde %900 oranında arttırdı.

wifedoge

Sadece 24 saat içinde, Dogecoin’in ‘eşi’ ve klonu olan yeni kripto para birimi Wifedoge (WIFEDOGE), fiyatını son 7 günde %900 oranında arttırdı.

Geçen Temmuz ayında Dogecoin’in ‘eşi’ olarak sunulan kripto para Wifedoge özünde DOGE’nin bir klonu. CoinMarketCap verilerine göre kripto para sadece bir günde %3000’den fazla piyasa değeri büyümesiyle bu hafta herkesi şaşırttı.

Wifedoge Nedir?

Wifedoge, bir dijital para biriminin (Dogecoin) bir parodisi olarak ortaya çıktığı için kripto para birimlerinin ‘başlangıcını’ temsil eder, bu da Bitcoin’i parodileştiren bir memeden esinlenmiştir. Wifedoge birimlerinin %5’ini Elon Musk’a ayıracaklarını açıkladı.

Wifecoin hesabındaki bir tweette, “Onları size doğru zamanda vereceğiz, aksi takdirde tokenlerin %5’i sonsuza kadar bloke edilecek” ifadelerini kullanıldı. Aslında, yeni kripto para birimi ‘meme of the meme’in geliştiricileri, Elon Musk’ın onayına sahip olduklarından o kadar eminler ki, Twitter’daki desteği için ona teşekkür ettiler.

“Elon Musk’a teşekkürler. Ben Wifedoge’um. Doge’nin karısı! Şimdi Pancakeswap’ta dördüncü lansman günü! Wifedoge’u neşelendirmek için tweet attığınız için teşekkürler. Bize güvenin, yakında küresel yatırımcıları daha da şaşırtacağız. Ekibimiz çok çalışıyor.”

Kripto para topluluğu bu tip kripto projelerine tepki gösteriyor. WIFEDOGE için de shitcoin ve scam ifadeleri sıklıkla kullanıldı.

WIFEDOGE, yazının yazıldığı sırada Coingecko verilerine göre 0,00000000003 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi son 24 saatte %135, son 2 haftada %649 ve son 1 ayda %580 oranında yükseliş gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner