Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Güncellemeden Bu Yana İlk Kez Negatif Arz Kaydetti

Dünyanın en büyük ikinci kripto varlığı olan Ethereum’un günlük ihracı, Ethereum ağının EIP-1559 güncellemesinden bu yana ilk kez negatif oldu.

ethereum eth guncellemeden bu yana ilk kez negatif arz kaydetti

Dünyanın en büyük ikinci kripto varlığı olan Ethereum’un günlük ihracı, Ethereum ağının EIP-1559 güncellemesinden bu yana ilk kez negatif oldu.

The Block’s Data Dashboard, 3 Eylül’deki günlük net ETH arzının -333 olduğunu gösterdi ve bu EIP-1559 güncellemesinin 5 Ağustos’ta etkinleştirilmesinden yaklaşık 30 gün sonra negatif oldu.

Güncelleme, ağ kullanıcılarının ücretlerini hafifletmek amacıyla daha önce her yeni blok ile Ethereum madencilerine ait olan işlem ücretlerinin bir kısmını yakarak Ethereum’un para politikasını değiştirdi. 

Güncellemenin etkinleştirilmesinden bu yana, şu anki ETH fiyatıyla 700 milyon dolardan fazla değere sahip yaklaşık 193.000 ETH yakıldı.

Block’s Dashboard ayrıca 3 Eylül’de yakılan ETH miktarının 13.840 olduğunu ve aynı dönemde blok sübvansiyonları olarak yeni basılan 13.507 ETH’yi aştığını gösteriyor.

5 Ağustos’tan bu yana, günlük ETH ihracı deflasyonist bir trende sahip. Ethereum’un madencilik geliri Ağustos ayında dolar bazında tutunmayı başarsa da, bunun nedeni esas olarak ETH’deki fiyat artışı ve NFT piyasasıyla ilişkili zincir içi faaliyetlerin artmasıydı.

Ethereum madencilerinin Ağustos ayında topladığı işlem ücretleri, Temmuz ayındaki 90.000 ETH’den 66.159 ETH’nin biraz üzerine düşerken, geçen ay 170.000’den fazla ETH yakıldı.

Kamuya açık verilere göre, Ağustos ayı için yakılan ETH’nin yaklaşık %15’ini, NFT pazar yeri Opensea’daki zincir üstü faaliyetlerle ilişkili işlem ücretleri oluşturdu.

ethereum eth guncellemeden bu yana ilk kez negatif arz kaydetti 2
Kaynak: The Block

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner