Yükleniyor...

Charlie Munger, Kripto Paraların “Aptallık” Olduğunu Savundu

Milyarder yatırımcı ve Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, kripto paraların "çok aptalca" ve "gülünç" olduğunu tabir etti.

charlie munger kripto

Milyarder yatırımcı ve Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, kripto paraların “çok aptalca” ve “gülünç” olduğunu tabir etti.

Kripto paraların küresel çapta yaygınlaşmaya başlaması, birçok farklı görüşü de beraberinde getiriyor. Kripto paraların dijital özgürlük olduğunu düşünenler kadar, kara para aklama ve ponzi şeması olduğunu düşünenlerin sayısında da artış yaşanıyor. Bu durumların ortasında, milyarder isim Munger çeşitli açıklamalarda bulundu. Munger, kripto paraları aptal ve gülünç tabirleriyle lanse etti.

Munger, Kripto Paralara Karşı Olumsuz Bir Tavır Sergiliyor

Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, kripto para birimlerinden bahsederken, “cryptocrapo” ve “cryptocrabble” tabirlerini kullandı. Bu tabirler ile milyarder, kripto paraların değersiz ve iyi olmayan bir ürün olduğuna işaret etti.

Kullandığı sert tabirler ışığında Munger, kripto para birimlerinin neden satın alındığını veya kullanıldığını sorguladığını ifade etti. Milyarder, hükümetlerin kripto para birimlerine izin verme kararlarıyla ilgili endişelerini aktardı. Ayrıca Munger, kripto paraların zararlı olduğunu ve bu duruma karşı anti-sosyal bir tavır alacağını ifade etti.

Ayrıca Munger, zamanında kripto paraları yasaklayan Çinli liderin haklı olduğunu ve yasaklamaların doğru olacağını iddia etti. Milyarderin bu tavrı, kripto karşıtlığını öne çıkardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner