Yükleniyor...

Hashflow (HFT) Nedir?

Hashflow; birlikte çalışabilirlik, sıfır slipaj ve MEV korumalı işlemler için tasarlanmış bir merkeziyetsiz borsadır.

hashflow

Hashflow; birlikte çalışabilirlik, sıfır slipaj ve MEV korumalı işlemler için tasarlanmış bir merkeziyetsiz borsadır. Hashflow’daki tüm işlemler komisyonsuz şekilde gerçekleştirilir. Tüm fiyat teklifleri ise görüntülenen fiyat üzerinden sunulur.

Hashflow Nedir?

Hashflow, MEV korumalı işlemler için tasarlanmış, sıfır slipaj sistemiyle çalışan bir merkeziyetsiz borsadır. Ağustos 2021’de kullanıma sunulan Hasflow, dışarıdan herhangi bir aracı kullanmadan tamamen yerel zincirler arası bir takas işlevi sunar. Bunun yanı sıra garantili fiyat gerçekleştirmeyle de zincirler arasında sorunsuz bir şekilde alım satım yapılmasını mümkün kılar.

Kullanıma sunulmasından sonra 6 içinde Polygon ve Avalanche’ta toplam 1 milyar doların üzerinde işlem hacmini yakalayan Hasflow, ortalama bin 800 günlük aktif kullanıcıya sahiptir. Platformda alım satım yapan 170 binden fazla kullanıcı yer almaktadır. Ayrıca toplam işlem hacmi ise 11 milyar doların üzerindedir.

hashflow

Hashflow Nasıl Çalışır?

Hashflow, kullanıcıların harici token köprülerine ihtiyaç duymadan varlıkları zincirler arasında sorunsuz ve hızlı bir şekilde takas etmesine olanak sağlar. Tüm Hashflow işlemleri, işlemin tek bir zincirde yerel şekilde veya birden fazla zincirde gerçekleşmesinden bağımsız olarak hem slipaja hem de MEV istismarlarına karşı tamamen korunur.

Hashflow, zincir üstü havuzlarda likiditeyi yöneten piyasa yapıcılardan zincir dışı fiyat teklifleri almak için zincir üstü / zincir dışı hibrit bir RFQ motoru kullanır. Akıllı sözleşmeler, piyasa yapıcıların bir işlemin süresi boyunca aynı şekilde kalan fiyat tekliflerini kriptografik olarak imzalamasını gerektirir. Bu sayede kullanıcılara sunulan fiyatlar garanti altına alınır ve MEV botlarının önden alım satım veya arbitraj yapması engellenir.

Ayrıca Hashflow, kaynak zincirdeki işlemi doğrulamak ve fonları hedef zincire aktarmak için geçen sürede önemli bir fiyat hareketi yaşanırsa ortaya çıkabilecek zincirler arası MEV’den kaynaklanan kaymaya karşı da alım satım yapanları korur.

HFT Token Nedir?

HFT, hem Hashflow protokolünün hem de Hashflow’un oyunlaştırılmış yönetişim platformu Hashverse’ün yerel token’ıdır. Kullanıcılar, Hashflow ekosistemindeki aşağıdaki özellikleri kullanılabilir hale getirmek için HFT stake edebilir:

Yönetişim: Hashflow yönetişimi, oylama haklarının stake edilen HFT miktarına ve HFT’nin kilitlendiği süreye göre belirlendiği bir oy emaneti (VE) token modeli kullanır. Token’ları stake etmek, kullanıcılara protokolün geleceğini yönetme ve bunun için oy kullanma hakkı verir.

Ödüller ve DAO içi sağlık: Hashverse, hikaye evreni odaklı, oyunlaştırılmış ilk DAO ve yönetişim platformudur. Stake edilen token’lar, kullanıcıların Hashverse içindeki sağlık ölçütlerini belirlemek için kullanılacaktır. Kullanıcılar, Hashverse içinde sağlıklarını korumak için stake ettikleri token’ların miktarını ve süresini istedikleri zaman değiştirebilir. Protokol, topluluğun en aktif üyelerini ödüllendirecek ve bu kullanıcıların Hashverse içinde ne kadar varlık gösterdiği ödüllerin alınmasında önemli bir rol oynayacaktır.

HFT Token Piyasa Verileri

Piyasa verileri, Hashflow token’ın fiyat hareketlerini, piyasa hacimlerini, 24 saatlik işlem miktarlarını ve diğer birçok veriyi içeren bilgilerdir. Bu veriler, kripto para birimi yatırımcıları için önemlidir çünkü kripto piyasasının hızlı değişen yapısı nedeniyle fiyat hareketleri ve piyasa verilerinin sürekli olarak takip edilmesi gerekir.

HFT Token Arzı Ne Kadar?

Kripto para birimleri için arz, bir kripto para birimi için maksimum olarak piyasada bulunabilecek miktarı ifade eder. Bu miktar, oluşturulma sırasında belirlenir ve çoğunlukla sabit bir şekilde kalır. Arz, piyasadaki talebin arttığı durumlarda fiyat hareketlerine veya düştüğü durumlarda fiyat hareketlerine yansıyabilir. HFT token 180 milyon dolaşım arzına sahiptir.

HFT Token ATH’si Kaç?

HFT token bugüne dek en yüksek ATH fiyatı 7 Kasım 2022 tarihinde 3,61 USD olarak görülmüştür. Bir kripto para birimi, ATH seviyesine ulaştığında, fiyat artışının devam etme ihtimali yüksektir ancak aynı zamanda fiyatların düşebileceği de unutulmamalıdır. Kripto piyasası hızlı değişen bir yapıya sahiptir ve fiyat hareketleri ani bir şekilde değişebilir. Yatırımcılar, ATH seviyesine ulaşan kripto para birimleri hakkında dikkatli bir şekilde araştırma yapmalı ve yatırım yapmadan önce piyasa trendlerini ve fiyat hareketlerini değerlendirmelidir.

HFT Token ATL’si Kaç?

ATL, kripto para birimleri için “All-Time Low” olarak tanımlanır. Bu terim, bir kripto para biriminin tarihindeki en düşük fiyat seviyesini ifade eder. ATL, kripto para biriminin performansının ölçüsü olarak kullanılabilir ve yatırımcılar için bir gösterge olarak hizmet edebilir. Hashflow coin en düşük ATL fiyatı 7 Kasım 2022’de 0,19 USD’dir.

Hashflow (HFT) Fiyatı

HFT token’ın fiyatını talep ve arz, işlem hacmi, kurumsal yatırımlar, regülasyonlarla hatta kripto piyasasında çıkan haberler dahi etkileyebilmektedir. Bu sebeple yatırımcıların alım satım yapmadan önce piyasa trendlerini ve güncel fiyat hareketlerini doğru yorumlaması önemlidir. HFT token güncel fiyatı şu şekildedir:

hashflow

Hashflow (HFT)

0.257207 $

Hashflow Hangi Borsalarda?

HFT token alım satımı yapabilmek için bu token’ın yer aldığı borsaları bilmek gerekir. Daha sonrasında bu borsalar üzerinden hesap oluşturarak cüzdana para aktarımı yapılmalıdır. Kripto para borsaları, kullanıcıların kripto para birimlerini kolay ve güvenli bir şekilde alıp satmasına olanak tanır. Ancak, borsaların güvenilirliği ve güvenliği de kullanıcıların dikkatli olması gerektiği konulardır. Fonların güvenliği, borsalar tarafından sağlanır, bu nedenle kullanıcılar işlem yapacakları borsayı seçerken dikkatli olmalıdır.

HFT coin yer alan borsalar başlıca şu şekilde listelenebilir:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Kraken
 • Gate.io
 • Bybit
 • Poloniex
 • Bitget
 • BKEX
 • Phemex
 • Bitmart
 • Bitrue
 • XT.COM
 • Hotbit

Hashflow Hakkında

Hashflow, “Ticaretin Geleceği Burada Başlıyor” sloganını kullanıyor. Sitelerindeki ilk açıklama şu şekilde: Saniyeler içinde herhangi bir zincirdeki herhangi bir varlığın ticaretini yapın.

Web sitelerindeki diğer bilgiler ise aşağıdaki gibi.

 • Depozito yok: Basitçe cüzdanınızı bağlayın ve işlem yapmaya başlayın. Kayıt yok. Depozito yok.
 • Komisyonsuz: Kripto borsaları komisyon olarak yüzde 4’e kadar ücret alabilir. Hashflow ücretleri yüzde 0.
 • Sürpriz yok: Tüm Hashflow teklifleri, görüntülenen fiyat üzerinden yürütülür. Ne görüyorsan onu alıyorsun.
 • Çapraz zincir ticareti: Varlıkları dakikalar içinde zincirler arasında yerel olarak sorunsuz bir şekilde değiştirin. Köprü yok. Güçlük yok.
 • Hashverse’e katılın: Hashflow’un oyunlaştırılmış, hikaye evrenine dayalı DAO’su Hashverse’e katılarak protokolün geleceğini şekillendirin. Token stake edin, görevleri tamamlayın ve Hashflow tokenlar ile türünün tek örneği NFT’ler kazanın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner