Yükleniyor...

Çiftlik Bank’ın Tosunu Mehmet Aydın Bitcoin Borsası Açmayı Düşünmüş

Çiftlik Bank ile 130 bin kişiyi dolandırarak 1 milyar 139 milyon 972 bin TL'lik vurguna imza atan ve kayıplar karışan firari Mehmet Aydın (Tosun lakaplı) ve ekibinden Cudi Cumhur Yurdakul ile arasındaki yazışmalar ortaya çıktı.

Çiftlik Bank Mehmet Aydın Bitcoin Borsası

Çiftlik Bank ile 130 bin kişiyi dolandırarak 1 milyar 139 milyon 972 bin TL’lik vurguna imza atan ve kayıplar karışan firari Mehmet Aydın (Tosun lakaplı) ve ekibinden Cudi Cumhur Yurdakul ile arasındaki yazışmalar ortaya çıktı.

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve Mehmet Aydın’la birlikte Arjantin’e kaçıp sonra Türkiye’ye dönen Yurdakul, 2018’in Nisan ayında İstanbul Maltepe’de saklandığı eve yapılan operasyonda yakalanmıştı.

Aydın’ın sistem yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul ile mail yazışmalarında Bitcoin borsası açma planı yaptığı ortaya çıktı. Yurdakul’un Aydın’a planlanan kripto para borsası için alan adı (domain) önerilerinde bulunduğu görülüyor:

(29 Mart 2018) Cudi Cumhur Yurdakul: Cointurk var. 91 TL’ye yıllık veriyor adam. Coin yazdığımızda işimizi görebilir, borsa için de kullanabiliriz

(29 Mart 2018) Cudi Cumhur Yurdakul: Almışlar

(29 Mart 2018) Cudi Cumhur Yurdakul: Coinshoop alınmamış

(29 Mart 2018) Cudi Cumhur Yurdakul: Abi bitshoop domainini alalım mı? Alınmamış. Ya satarız ya da uygun bir şey yazarız

Çiftlik Bank Bitcoin Borsası Yazışmaları

Aydın, Bitcoin borsa planını gerçeğe dönüştüremese de kripto para madenciliği yaptığı ortaya çıkmıştı. Çiftlik Bank’tan toparlanan paraların bir kısmı ile madencilik cihazlarına yatırım yaptığı ve tesislerden birinde Bitcoin madenciliği yaptığı tespit edilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner