Yükleniyor...

Selcoin: Bitcoin 7.350 Dolar Civarında Tutunup Yeniden Yükselişe Geçecek

Öncü kripto para birimi son haftalarda oldukça volatiliteli.

Bitcoin BTC Fiyatı Selcoin

Öncü kripto para birimi son haftalarda oldukça volatiliteli. 8.200 doları bir türlü aşamayan ve bundan dolayı 8.000 dolar üstünde tutunamayan Bitcoin son 24 saatte yüzde 2,81 değer kaybederek 7.632,51 dolara geriledi.

Birçok piyasa analisti Bitcoin’in zaten 7.000 dolar bandına düşebileceğini, bu düşüşün yeni yükseliş için bir destek olacağını dile getiriyordu. Bu analistlerden birisi de Selcoin. Çok önce Bitcoin’de yükselişin destek seviyesinin 7.000 dolar olacağını öne süren analist, bir kez daha öngörüsünü yineledi.

Selcoin’in güncel Bitcoin görünümüyle ilgili attığı tweet şu şekilde:

Bitcoin güncel görünüm; Bitcoin’de yükselişin destek seviyesi 7.000’dir… Değişme yok… 7.350 civarında tutunup yeniden yukarı dönmesini bekliyorum… İki kere silkeleyip yukarı devam ederler demiştim. Bu ikincisi olacak. Umarım öyle olur.

Bitcoin’deki düşüş genel olarak kripto para piyasasını da etkiledi. CoinMarketCap’te listelenen ilk 100 kripto para biriminin hemen hemen tamamı kırmızıya büründü. ETH, BCH, EOS, XLM, ADA, TRX, XMR, DASH, MIOTA, ATOM, ETC, NEO ve XEM gibi piyasa değerine göre ilk 20’de yer alan kripto para birimlerindeki günlük kayıp yüzde 5’ten fazla.

Son 7 günde 250 – 245 milyar dolar arasında seyreden toplam piyasa değeri ise bugün itibariyle sert bir şekilde düştü ve 233 milyar dolara kadar geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner