Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Çin 3 Milyon Dolarlık Dijital Yuan Dağıtacak!

Çin 3 Milyon Dolarlık Dijital Yuan Dağıtacak!

ABONE OL:google-news
StormGain

Çin hükümeti, Suzhou’da 20 milyon dijital yuan (yaklaşık 3 milyon dolar) dağıtacak.

Resmi bir duyuruya göre, Suzhou hükümeti, Dijital Renminbi (RMB) olarak da bilinen dijital para birimini yalnızca Suzhou sakinleri için bir piyango aracılığıyla dağıtacak. Her kazanan 200 dijital Yuan (~ 30 dolar) alacak. Sonuçların 11 Aralık 2020’de açıklanması planlanıyor.

Kazananlar dijital para birimini 11 Aralık – 27 Aralık tarihleri ​​arasında Çin merkez bankası dijital para birimini destekleyen yerel mağazalarda veya e-ticaret devi JD.com’da harcayabilecek. Kazananlar ayrıca Suzhou’daki belirli satıcılarda çevrimdışı alışveriş yapmak için dijital yuan kullanabilecek.

Çin Çalışmalarını Sürdürüyor

Çin, halka açık dijital yuan deneylerini sürdürüyor. Ekim 2020’de, Shenzhen’de “kırmızı zarflar” aracılığıyla Luohu bölgesinde 50.000 kişiye 10 milyon dijital RMB dağıtılmıştı. Katılımcılar sadece bir haftada 200 RMB aldı ve 8 milyon RMB harcadı. Kasım 2020’de Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, G20 zirvesinde dijital paraların önemine vurgu yapmıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakIHodl
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar