Yükleniyor...

Çin 3 Milyon Dolarlık Dijital Yuan Dağıtacak!

Çin hükümeti, Suzhou'da 20 milyon dijital yuan (yaklaşık 3 milyon dolar) dağıtacak.

digital yuan scaled 1

Çin hükümeti, Suzhou’da 20 milyon dijital yuan (yaklaşık 3 milyon dolar) dağıtacak.

Resmi bir duyuruya göre, Suzhou hükümeti, Dijital Renminbi (RMB) olarak da bilinen dijital para birimini yalnızca Suzhou sakinleri için bir piyango aracılığıyla dağıtacak. Her kazanan 200 dijital Yuan (~ 30 dolar) alacak. Sonuçların 11 Aralık 2020’de açıklanması planlanıyor.

Kazananlar dijital para birimini 11 Aralık – 27 Aralık tarihleri ​​arasında Çin merkez bankası dijital para birimini destekleyen yerel mağazalarda veya e-ticaret devi JD.com’da harcayabilecek. Kazananlar ayrıca Suzhou’daki belirli satıcılarda çevrimdışı alışveriş yapmak için dijital yuan kullanabilecek.

Çin Çalışmalarını Sürdürüyor

Çin, halka açık dijital yuan deneylerini sürdürüyor. Ekim 2020’de, Shenzhen’de “kırmızı zarflar” aracılığıyla Luohu bölgesinde 50.000 kişiye 10 milyon dijital RMB dağıtılmıştı. Katılımcılar sadece bir haftada 200 RMB aldı ve 8 milyon RMB harcadı. Kasım 2020’de Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, G20 zirvesinde dijital paraların önemine vurgu yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner