Yükleniyor...

Çin’de Bir Okulda Kaçak Ethereum Madenciliği Yapıldığı Ortaya Çıktı

Yerel Çinli haber sitesi HK01, Hunan Eyaleti'ndeki Puman Orta Okulu'nda kaçak Ethereum madenciliği yapıldığını bildiriyor.

in Ethereum Madenciliği

Yerel Çinli haber sitesi HK01, Hunan Eyaleti’ndeki Puman Orta Okulu’nda kaçak Ethereum madenciliği yapıldığını bildiriyor. Kaçak madencilik operasyonu son birkaç ay boyunca devam etti. Okuldaki bilgisayarların çok fazla gürültü yapması sonrası şikayetlerin artmasıyla kaçak madencilik faaliyeti ortaya çıkmış oldu.

Kripto Para Madenciliği Ring

Madencilik operasyonu okulun internetini zayıflatıyor ve öğretmenlerin işlerini yapmasını zorlaştırıyordu. Sonunda öğretmenler buna neyin neden olduğunun cevabını aramaya başladılar ve yukarıdaki madencilik ringlerini buldular.

Madencilik operasyonunun müdür yardımcıları tarafından yapıldığı ve elektrik faturalarının fazla yükselmesi nedeniyle evlerindeki madenciliği okulda yapmaya karar verdikleri ortaya çıktı. Müdür yardımcılarından Lei Hua’nın işine son verilirken, diğer müdür yardımcısı Wang Zhipeng ise uyarı ile serbest bırakıldı.

HK01, madencilik donanımlarının okula nasıl yerleştirildiğini de ortaya çıkarmayı başardı. Başlangıçta ilk donanımlara 10.000’in üzerinde Çin Yuan’ı harcandı ve donanımlarının çok fazla enerji tüketmesi nedeniyle madencilik operasyonu okul yurduna taşındı. Daha sonra yeni tane daha ring daha satın alındı ve 40.000 Çin Yuan’ı harcandı.

Yüksek gürültünün yurtta kalan öğrencileri etkileyeceğini farkeden müdür yardımcıları, donanımları okulda uygun bir yere taşımaya karar verdi. Madencilik operasyonu sonrası okulun elektrik faturasının 14.000 Çin Yuan’ı (yaklaşık 2.000 dolar) arttığı belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner