Yükleniyor...

Çin, Bitcoin’in (BTC) Sıralamasını Yükseltti

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'na bağlı Bilgi ve Sanayi Geliştirme Merkezi (CCID), geçtiğimiz hafta Perşembe günü kripto para proje sıralamasını güncelledi.

Çin Bitcoin BTC

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı Bilgi ve Sanayi Geliştirme Merkezi (CCID), geçtiğimiz hafta Perşembe günü kripto para proje sıralamasını güncelledi. Güncelleme CCID’nin bu yılki ilk güncellemesi. 34 kripto projesinin yer aldığı rapor en son 2018 Aralık ayında güncellenmişti.

Bitcoin (BTC) 18. Sıradan 15. Sıraya Yükseldi

Kendisini, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın yönetiminde doğrudan birinci sınıf bir bilimsel araştırma kurumu olarak nitelendiren CCID, Bitcoin’in (BTC) sıralamasını 18. sıradan 15. sıraya yükseltti. Bitcoin Cash’in (BCH) sıralaması ise 30. sıradan 28. sıraya yükseltildi. CCID, EOS ve Ethereum’un hala listenin ilk iki sırasını işgal ettiğini belirtti. Merkez, Ethereum Constantinople güncellemesinin bir sonraki değerlendirme döneminde dikkate alacak. Bir önceki raporda 15. sırada yer alan Ethereum Classic (ETC) 19. sıraya geriledi. CCID, Ethereum Classic’in %51 saldırısına uğradığını ve bunun da yaygın bir endişeye neden olduğunu belirtti.

34 kripto projesinin tümü de üç ayrı niteliğe bakılarak ele alınıyor. Bu nitelikler arasında temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık yer alıyor. CCID’e göre, temel teknoloji endeksinin ortalama değeri önceki döneme göre düştü, ancak uygulanabilirlik endeksi genel olarak değişmeden kaldı. Ayrıca, yaratıcılık endeksinin ortalama değeri önceki döneme göre önemli ölçüde düştüğü belirtiliyor. Noel döneminin etkisiyle, çoğu Blockchain ağının güncelleme etkinliğinin önemli ölçüde düştüğünün belirtildiği raporda, bunun inovasyon alt endeksinde önceki döneme göre önemli bir düşüşe neden olduğu kaydediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner