Yükleniyor...

Çin’in En Zenginleri Listesindeki Kripto Para Milyarderleri!

Çin araştırma grubu Hurun Araştırma Enstitüsü, yıllık yayınlanan en zengin Çin vatandaşlarının bu yılki listesini yayınladı ve ilk kez birçok Blockchain endüstrisinden isimlerin listeye girdiği görüldü.

Kripto Para Çin

Çin araştırma grubu Hurun Araştırma Enstitüsü, yıllık yayınlanan en zengin Çin vatandaşlarının bu yılki listesini yayınladı ve ilk kez birçok Blockchain endüstrisinden isimlerin listeye girdiği görüldü.

Paylaşılan bu liste Hurun’un Çin Zengin Listesi’nin 20. baskısını temsil ediyor ve sadece 2 milyar yuan (289 milyon dolar) üzerinde bir net değeri olan insanlar listeye dahil olabiliyor.

13 engelli girişimci dahil olmak üzere, Blockchain endüstrisinden listeye en yüksek yerden giriş yapan isim 2,9 milyar dolarlık net değeriyle 95. sırada yer alan Bitmain’in kurucu ortaklarından Micree Zhan oldu. Zhan’i 2.3 milyar dolar ile 204. sırada takip eden isim ise Bitmain’in diğer kurucu ortağı Jihan Wu oldu. Bitmain’in gelecekteki IPO’dan 3 milyar dolar kazanması bekleniyor. Böylece Jihan ve Zhan gelecek yılki listedeki yeri daha da iyi olabilir.

Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao yaklaşık 2,1 milyar dolar ile listenin 230’uncu sırasında yer aldı. Binance ticaret hacmi açısından şu andaki en büyük kripto para borsalarından. Bu yüzden Zhao’nun finansal olarak çok iyi durum olması bir sürpriz değil.

Listede yer alan diğer önemli isimler ise OKCoin’in kurucusu Star Xu, Huobi’nin kurucusu Li Lin ve geçtiğimiz günlerde Blockchain projeleri üzerinde çalışmaya niyetinin olmadığını söyleyen BitFund ve ünlü Bitcoin “balinası”nın yaratıcısı Li Xiaolai. Ayrıca listede Canaan Creative ve Ebang gibi madencilik ekipmanları sektöründe Bitmain ile rekabet eden şirketlerin de liderleri yer alıyor.

Çin ve Kripto Paralar

Çin hükümeti ICO’ları ve borsaları yasaklayana kadar kripto para ekonomisinin merkez üssü konumundaydı. Yasaklara rağmen Çin’de Bitcoin madenciliği halen yaygın olarak devam ediyor.

2018’in büyük kısmında görülen ve halen devam eden ayı piyasası gerçeğiyle birlikte, bu kadar çok kripto para figürünün listeye böylesi yüksek sıralardan giriş yapmış olmasını görmek oldukça ilginç duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner