Yükleniyor...

Çin, Kripto Varlık Madencileri İçin Yeniden Harekete Geçti

Çin, ülkedeki kripto varlık madencilik faaliyetlerini düzenlemek için yeniden harekete geçti.

cin kripto varlik faaliyetlerini duzenlemek icin yeniden harekete gecti

Çin, ülkedeki kripto varlık madencilik faaliyetlerini düzenlemek için yeniden harekete geçti.

Çin’in Hebei eyaleti ülkenin kripto varlık madenciliği ve ticaret durumunu düzenlemek için Çin Halk Bankası ile güçlerini birleştirdi. Eyaletin uygulamak istediği kısıtlamaların nedeni ise, kripto varlık madenciliğinin enerji tüketim seviyesi ve ülkenin finansal düzenine tehdit olarak algılanması olarak açıklandı. Bilindiği gibi Çin, belirlediği karbon nötr hedeflere ulaşmaya çalışıyor. Diğer taraftan kripto varlıkların volatil doğası nedeniyle yatırımcıların yüksek risk altında olduğu belirtildi. 

Bu yeni emir, kripto varlık madenciliği faaliyetinde bulunan şirketlerin yoğun bir şekilde izlenmesini gerektiriyor. Böylece şirketlerin kripto varlık madenciliği için bilgi işlem gücünü kullanması engellenmiş olacak. Devlete ait olan şirketler bu yeni düzenin başlıca uygulayıcıları olurken, üniversiteler ve bilim kurumları da bilgi işlem gücüne bağlı faaliyetleri raporlayacak. 

Ekim ayından itibaren eyaletteki birçok departman, kripto varlık madenciliği ile bağlantılı olan şirketlerin faaliyetlerini izlemeye başlayacak. Herhangi bir madencilik faaliyetinin tespit edilmesi durumunda ise bu faaliyetin internet erişimi ve Elektirik kesintileri için önlenmesi planlanıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner