Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Çin'de Kaçak Elektrik ile Madencilik Faaliyetleri

Çin’de Kaçak Elektrik ile Madencilik Faaliyetleri

ABONE OL:google-news

The Paper adı verilen yerel bir kuruluş olan gazeteye göre Çin’de bir adam tren rayları üzerinde madencilik faaliyetleri yürüttü. Tren istasyonundan kaçak elektrik çekerek uzun süredir madencilik yaptığı tespit edilen kişi ise 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme kararı bugün açıklanan Xu Xinghua, 3 yıl hapis cezasına ek olarak yaklaşık olarak 14,500 dolar da para cezasına çarptırıldı. Xinghua, 2017 yılının sonlarından itibaren Demiryolu tesislerinden çaldığı kaçak elektrik ile birlikte 50 adet Bitcoin makinesine güç sağlıyordu. Yine polis tarafından yapılan soruşturmada bu makinelerden 10 tanesinin hasar gördüğü belirtildi.

Xinghua ise bu faaliyeti sonrası sadece 18,000 dolar kazanç ede edebilmiş. Kaçak elektrik kullanım bedeli ise 15,000 dolar civarında. Mahkeme kişinin makinelerine el koyarak ürünleri hazineye aktardı.

Tabi ki bu olay 1 milyar insanın yaşadığı Çin’de ilk kez gerçekleşen kaçak elektrik olayı değil. Haziran ayında Çin’in Anhui eyaletinde bir kişi de kaçak elektrikle madencilik faaliyeti yaparken yakalandı. Bu kişi ise günde yaklaşık olarak 930 dolarlık bir kaçak elektrikle yaklaşık 200 tane makineye elektrik sağlıyordu.

Ülke de elektriğin ucuz olmasının yanı sıra donanımlar da ucuz olduğu için birçok kişi madencilik yapıyor. Çin halk bankası ise büyük miktarlarda stok yapıldığını ve madencilik faaliyetlerinden dolayı ülkeden düzenli para çıkıldığını tespit etti. Bunun önüne geçilmek için ise arazi kullanımı ve çevre koruma adı altında madencilerden çeşitli ücretler alınıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar