Yükleniyor...

Çin’deki Exchange Siteleri Banka Depozitlerini Durdurdu

Çin ekosisteminin Bitcoin için ne kadar fazla önem arz ettiğini bir kez daha çok iyi anlamış oluyoruz.

Çin ekosisteminin Bitcoin için ne kadar fazla önem arz ettiğini bir kez daha çok iyi anlamış oluyoruz. Çin’deki olası yasaklama ile ilgili hâlâ daha net bir açıklama gelmediğinden, exchange siteleri banka depozitlerini kısa bir süre için durdurdu.

Daha önceden belirttiğimiz şekilde OKcoin ve FXBTC’ye, BTCChina da katılarak banka depozitlerini durdurduğunu açıkladı. Bu haberlerden sonra Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde düşüş gösterdi. Bitcoin fiyatı gün içerisinde 450 dolar seviyesinden 400 dolar seviyesine kadar düştü.

Çin hükümetinin belirttiği üzere 15 Nisan tarihine kadar bir açıklama gelmediği takdirde, çoğu
exchange sitesi bu uygulamaları durduracaktır. Aynı zamanda bu önlemleri alan exchange siteleri, bu uygulamanın yürürlüğe girmesi dahilinde banka şirketleri ile bu soruna bir çözüm bulmayı hedefliyor.

BTC China’nın yurtdışında yapacağı çalışmalarla ilgili planlarını göz önüne aldığımizda, Çin ekosisteminin Bitcoin’e getirdiği sınırlamalardan etkilenmemek için bu şekilde bir çalışma içerisine girildiğini söyleyebiliriz.

Çin’den gelen ve gelecek haberlerin takibini sürekli yapmaktayız. Gelişmelerden sizleri sürekli haberdar ediyor olacağız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner