Yükleniyor...

Çin’in WeChat Uygulaması, Kripto Borsaları İçin Aramaları Sonuçlarını Engelledi

Çin'in önde gelen sosyal medya platformu WeChat, kripto para borsaları için herhangi bir arama sonucunu görüntülemeyi durdurdu.

gettyimages 1088204044

Çin’in önde gelen sosyal medya platformu WeChat, kripto para borsaları için herhangi bir arama sonucunu görüntülemeyi durdurdu.

Çinli Blockchain muhabiri Colin Wu’ya göre, Çin’in bir milyardan fazla kullanıcısı olan “süper uygulaması” WeChat, Huobi, Binance ve diğer kripto para borsaları için aramaları yasakladı.

En son Huobi borsasının Çin’deki tüm faaliyetlerini durdurduğu haberini yapmıştık.

Huobi’nin kurucusu Leon Li, bir WeChat grubunda, Çin’deki baskı nedeniyle faaliyetlerini sonsuza dek durduracağını açıklamıştı.

Ardından, Huobi Temmuz ayı sonlarında Pekin varlığını da feshetti. Aynı ay içinde Binance’in web sitesi de Çin’in “büyük güvenlik duvarı” tarafından engellendi.

Haziran ayında Baidu ve diğer popüler arama motorları, kripto borsalarıyla ilgili aramaları yasakladı.

Eylül ayı sonlarında ise Çin’in güvenlik duvarı, en popüler iki kripto para sitesi CoinMarketCap ve CoinGecko’ya erişimi engellemeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner