Yükleniyor...

Çin’in Yeni Endeksinde Birinci Sırada Hangi Proje Yer Aldı?

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'na bağlı bir ajans olan Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID) ve Çin Blok Zinciri Ekosistem İttifakı Sekreterliği CCID Küresel Kamu Blok Zinciri Teknoloji Değerlendirme Endeksi'nin 21.

cin blockchain

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı bir ajans olan Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID) ve Çin Blok Zinciri Ekosistem İttifakı Sekreterliği CCID Küresel Kamu Blok Zinciri Teknoloji Değerlendirme Endeksi’nin 21. sürümünü yayınladı. Endekste 37 proje detaylı bir biçimde incelendi. Sıralamda EOS birinci sırada yer alırken onu ETH ve IOST takip etti.

CCID, Bitcoin ve diğer akıllı sözleşme platformları dahil olmak üzere en iyi bilinen blok zinciri projelerinin 37’sini kapsamlı bir şekilde değerlendirir ve sıralar.

Temel Teknoloji kapsamında, CCID özellikle halka açık zincirin teknik gerçekleşme seviyesini kontrol eder. Bu kategoride proje, performansına, merkeziyetsizlik düzeyine ve güvenliğine göre değerlendirilir. Bu kategoride EOS 110.2, IOST 105.6 ve Ethereum 79.7 puan aldı.

Yaratıcılık/İnovasyon kategorisi projenin sürekli değerlendirmesini kontrol eder. Bu kategoride Bitcoin ilk sırada yer aldı onu Ethereum ve EOS takip etti.

Uygulanabilirlik altında CCID, ağ tarafından dApp’lara sunulan destek düzeyini kontrol etti. Bu kategoride odak noktası düğüm dağıtımı, cüzdan uygulaması, geliştirme desteği ve uygulamadır. Burada ise Ethereum birinci sırada yer aldı.

Genel Sıralamada EOS Birinci

Tüm kategorilerin ortalamasından oluşturulan genel sıralamada ise EOS 147.4 puanla birinci sırada yer aldı. EOS’u ETH, IOST ve TRON takip etti. Bitcoin sıralamada 7. basamakta yer aldı.

Değerlendirme sonuçları, bu listedeki ilk beşin EOS, Ethereum, IOST, TRON ve Stellar olduğunu gösteriyor. Tezos, Komodo, Stellar, GX Chain ve Bitcoin’in sıralaması bir önceki endekse göre yükseldi, bunlar arasında Tezos 16 sıra, Komodo 9 sıra, Stellar, GX Chain ve Bitcoin 4 sıra yükseldi. Bitcoin bu sayıda 7. sırada yer alıyor.

Listenin geri kalanı ise şu şekilde:

640

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner