Yükleniyor...

Çinli Kullanıcılar Pekin’in Kripto Yasağını Deliyor

Binance ve diğer borsalardan alınan veriler Çinli kullanıcıların Pekin'in kripto yasağını deldiğini ortaya çıkardı.

Çin

Binance ve diğer borsalardan alınan veriler Çinli kullanıcıların Pekin’in kripto yasağını deldiğini ortaya çıkardı.

Çin vatandaşlarının kripto para ticareti yaptığına dair daha fazla işaret ortaya çıkıyor. FTX’in başvurularında kullanıcıların yüzde 8’inin Çin vatandaşı olduğu belirtildi.

Çin Vatandaşları Pekin’in Kripto Yasağını Dinlemiyor

Çin‘in kriptoyu yasaklamasından on dokuz ay sonra, ülke vatandaşlarının dijital varlıklarda işlem yaptığında dair veriler ortaya çıktı. Çin’in konuya dair adımları ne olacağı ise merak konusu.

Pekin yönetimi geçtiğimiz yıl kriptoyu yasaklayan bir düzenlemeyi yürülüğe sokmuştu. Bununla birlikte FTX’in iflasının ardından fonlarını kurtarmak isteyen kullanıcı başvurularının yüzde 8’i Çin‘den geldi.

olasi kripto rallisinin atesini cin mi yakacak 2

Çin’in 1,4 milyar insanının bir kısmının, mülk ve hisse senedi gibi yatırımlara alternatif ararken Pekin’in Eylül 2021’de uyguladığı yasağı çiğnediği şüphelerini destekliyor.

Çin’in kriptoyu yasaklamaktaki ana hedefi vatandaşlarını FTX’in çöküşü gibi olaylara karşı korumak olsa da görünen o ki kullanıcılar bu yasağı kolayca delip geçebiliyor. Bununla birlikte hükümetin ilerleyen dönemde kripto yasağı veya kripto regülasyonları konusunda atacağı adımlar ise merak konusu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner